Warmia i Mazury

Zgłoś się na WorldSkills Poland 2020

Głównym celem konkursu jest wyłonienie młodych mistrzów fachu. Zwycięzcy będą reprezentować Polskę na międzynarodowym konkursie WorldSkills w Szanghaju w 2021 r. Ministerstwo Rozwoju objęło patronat nad Eliminacjami Krajowymi.

Druga edycja Eliminacji Krajowych WorldSkills Poland 2020 odbędzie się podczas targów POLAGRA w Poznaniu w dniach 28 września – 1 październik 2020 r.

Eliminacji zorganizowane zostaną w czterech konkurencjach:

Gotowanie

Cukiernictwo

Serwis restauracyjny

Carving

Merytoryczną pieczę nad przebiegiem konkursu będą sprawować najlepsi eksperci branż: Paweł Salamon (Team Lider WorldSkills), Iwona Niemczewska (Ekspert WorldSkills, gotowanie), Michał  Doroszkiewicz (Ekspert, cukiernictwo), Grzegorz Górnik (Ekspert, serwis restauracyjny), Grzegorz Gniech (Ekspert, carving) oraz inni eksperci, w tym goście zagraniczni.
W eliminacjach gościnnie wystąpią zawodnicy zagraniczni.

WorldSkills w pigułce

WorldSkills to największy na świecie konkurs umiejętności zawodowych. Za ich przebieg odpowiada światowa organizacja promująca umiejętności zawodowe. Organizowanym przez WorldSkills konkursom towarzyszą rozmaite prezentacje, pokazy, wystawy, konferencje i seminaria branżowe. Konkurs WorldSkills obywa się naprzemiennie co 2 lata z EuroSkills (odpowiednik konkursu WS na Europę). Udział  w konkursach biorą najlepsi młodzi przedstawiciele każdej z branży. Konkursy EuroSkills i WorldSkills odbywają się w sześciu obszarach zawodowych (technologia informacji i komunikacji, produkcja i inżynieria, technologia budownictwa, transport i logistyka, usługi społeczne i osobiste, sztuka i moda).

Wyłącznym organizatorem eliminacji jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

Więcej informacji o eliminacjach

(UW Olsztyn)

error: Nie kopiuj!!!