Zielona Linia jest już dostępna w języku migowym!

Oprócz znanych dotąd kanałów kontaktu z konsultantami Zielonej Linii ( telefon, czat, e-mail), teraz informacje o rynku pracy mogą uzyskać również osoby niesłyszące lub słabosłyszące, posługujące się polskim językiem migowym (PJM).

Do kogo skierowana jest usługa?

Usługa jest skierowana do osób niesłyszących i słabosłyszących, które znają polski język migowy (PJM) i które chcą uzyskać informacje o rynku pracy.

Jak skorzystać z usługi?

Są dwa sposoby na wykorzystanie komunikacji w języku migowym:

Porozmawiaj z konsultantem Zielonej Linii, który zna język migowy, przez Internet. Połączenie jest możliwe z dowolnego miejsca i nie wymaga wizyty w urzędzie pracy.

Jeżeli podczas wizyty w urzędzie pracy potrzebny Ci będzie tłumacz języka migowego, pracownik urzędu pracy połączy się z naszym konsultantem, który będzie tłumaczył rozmowę na język migowy.

Wymagania techniczne

Do połączenia z konsultantem Zielonej Linii potrzebny będzie:

komputer lub telefon z kamerą i funkcją wideo,

dostęp do Internetu,

dostęp do aplikacji Microsoft Teams.

Istnieją dwa sposoby skorzystania z aplikacji Microsoft Teams:

przez przeglądarkę internetową: Google Chrome lub Microsoft Edge;

przez zainstalowaną aplikację.

Zaleca się korzystanie z Microsoft Teams w wersji przeglądarkowej, gdyż nie wiąże się to z pobieraniem programu, instalacją dodatkowego oprogramowania i zakładaniem konta w samym programie Teams.

W celu nawiązania połączenia video z konsultantem, należy kliknąć w grafikę „Połącz z konsultantem”.

Zapraszamy do kontaktu.

Więcej informacji: https://zielonalinia.gov.pl/zl-migowy?fbclid=IwAR0vsVf5FzPbTtKGysf4ygdklUPeSvEO4uW9ukpygkxuW2AfUT0K7252OC4

(PUP Ostróda)