AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Zimowe zabawy z Zippim w „Czwórce”

W pierwszym tygodniu ferii zimowych w Szkole Podstawowej nr 4 w Morągu odbyły się zajęcia pod hasłem „Ferie w czwórce, zimowe zabawy z Zippim”. Wzięło w nich udział 20 dzieci. Opierały się one na programie profilaktycznym „Przyjaciele Zippiego”, którego głównym celem było rozwijanie umiejętności społecznych i emocjonalnych.

Uczniowie uczyli się samodzielności podczas przygotowywania kanapek, zapiekanek, babeczek i pierników.

W ramach integracji dzieci zaprosiły swoich kolegów z projektu „Dzieci w sieci” na własnoręcznie przygotowane śniadanie.

Wykonali również niespodzianki dla najbliższych z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie realizowali także swoje pasje twórcze w trakcie prac plastycznych.

Oprócz tego ciekawą formą spędzania czasu były gry i zabawy ruchowe na sali gimnastycznej. W ramach nabywania umiejętności zachowania się w miejscach publicznych dzieci wyszły do kina „Narie”  oraz do jednej z  restauracji w mieście. Poznały także swoje miasto poruszając się szlakiem morąskich zabytków.

Zajęcia feryjne zostały w pełni sfinansowane z Budżetu Gminy Morąg z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

(Joanna Grodzka, Joanna Mazurek)

error: Nie kopiuj!!!