Warmia i Mazury

Zimowy rozkład lotów na lotnisku Olsztyn-Mazury

Jak co roku wraz z końcem października, linie lotnicze wprowadzają nowy, zimowy rozkład lotów obowiązujący w okresie od 26 października 2020 do 28 marca 2021.

W tym czasie, pasażerowie Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury będą mogli korzystać z dotychczasowych połączeń, w niektórych przypadkach zmienią się jednak dni, godziny i częstotliwość lotów.

Cieszące się dużą popularnością połączenie krajowe Polskich Linii Lotniczych LOT z Mazur do Krakowa pozostanie w rozkładzie lotów na sezon zimowy. Pasażerowie będą mogli korzystać z rejsów na tej trasie dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki. Samolot przyleci z Krakowa do Szyman o 21:05, odleci o 21:45. Bilety w cenie od 85 zł dostępne są na stronie www.lot.com

Irlandzki przewoźnik Ryanair oferuje dwa loty tygodniowo z Olsztyn-Mazury do Londynu Stansted. W sezonie zimowym pasażerowie polecą do stolicy Wielkiej Brytanii w poniedziałki i piątki. Przylot do Szyman zaplanowany jest na 20:55 a wylot do Londynu na 21:20. Ceny biletów na tej trasie zaczynają się od 39 zł i są dostępne na stronie www.ryanair.com

Zmianie ulegnie również oferta węgierskiej linii lotniczej Wizz Air. Przewoźnik zmniejszył liczbę lotów do Dortmundu z 3 do 2 tygodniowo. W sezonie zimowym rejsy na tej trasie będą odbywały się we wtorki i soboty. We wtorki pasażerowie przylecą do Szyman o 16:30 i odlecą do Dortmundu o 17:00. W soboty przylot zaplanowany jest na 17:00, odlot na 17:30. Pasażerowie podróżujący do Londynu Luton będą mogli skorzystać z tego połączenia w poniedziałki i piątki. W tych dniach przylot do Szyman zaplanowany jest na 9:05, a wylot do Londynu na 9:40. Na obu tych trasach Wizz Air oferuje bilety od 69 zł, które zarezerwować można na stronie www.wizzair.com 

Poza planowaną zmianą rozkładu lotów z letniego na zimowy, linie lotnicze wprowadzają częste zmiany w rozkładzie na bieżąco, dostosowując się do dynamicznie zmieniającej się sytuacji epidemicznej w Polsce oraz Europie i związanych z tym restrykcji w zakresie podróży lotniczych.

Przykładem takich nagłych zmian jest m.in. decyzja Wizz Air o zawieszeniu lotów z naszego lotniska do Londynu Luton w okresie od 12 października do 9 listopada. Jest to odpowiedź na wprowadzenie od 3 października obowiązku poddania się 14-dniowej kwarantannie dla wszystkich pasażerów przylatujących z Polski do Wielkiej Brytanii.

Na lotnisku w dalszym ciągu obowiązują zasady bezpieczeństwa, które mają zminimalizować ryzyko zarażenia się koronawirusem. Do najważniejszych zaleceń sanitarnych, zaliczyć można m.in.  kontrolę temperatury ciała osób wchodzących do terminala, noszenie maseczki na terenie portu, zachowanie dystansu społecznego i dbanie o higienę rąk.

(wwim)

error: Nie kopiuj!!!