AktualnościHALO MORĄG

Złamali przepisy i korzystali z nielegalnych automatów do gier

Policjanci z Morąga ukarali dwóch mężczyzn, którzy złamali przepisy porządkowe związane z epidemią koronawirusa. Przed sądem rodzinnym odpowie również nieletni chłopak, który wraz z nimi przebywał w pomieszczeniu z nielegalnymi automatami do gier.

W miniony wtorek (31.03) późnym wieczorem, w jednej z miejscowości pod Morągiem policjanci zauważyli duży kontener i zaparkowane obok niego pojazdy. W związku ze stanem epidemii koronawirusa funkcjonariusze postanowili sprawdzić, czy nie dochodzi w tym miejscu do grupowania się osób. Jak okazało się, w środku kontenera znajdowały się 3 osoby- dwóch dorosłych mężczyzn oraz osoba nieletnia. W pomieszczeniu stały również 3 aktywne automaty do gier.

W związku z naruszeniem przepisów porządkowych związanych z zakazem grupowania się, mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi. Wobec nieletniego chłopaka sporządzono dokumentację, która trafi do sądu rodzinnego.

Na miejsce zostali wezwani również policjanci kryminalni, technik kryminalistyki oraz funkcjonariusz krajowej Administracji Skarbowej. Automaty do gier zostały zabezpieczone.

Posiadanie aktywnych automatów do gier wbrew warunkom koncesji i bez wymaganego urzędowego sprawdzenia i nałożenia wymaganych urzędowych zamknięć jest zabronione. Policjanci z Morąga wyjaśniają tą sprawę.

(KPP Ostróda/ zdjęcie jest ilustracją do tekstu)

error: Nie kopiuj!!!