Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów od 20 października 2019 r.

W związku z zakończeniem modernizacji infrastruktury kolejowej na odcinku Szczytno – Pisz od 20 października na trasę tę powrócą pociągi POLREGIO. Modernizacja będzie kontynuowana na odcinku z Pisza do Ełku, gdzie będzie funkcjonowała autobusowa komunikacja zastępcza.

Autobusy komunikacji zastępczej nadal będą przewoziły pasażerów POLREGIO na odcinkach Olsztyn – Gutkowo, Olsztyn – Braniewo oraz Olsztynek – Działdowo. Wynika to z prac remontowych prowadzonych na powyższych liniach kolejowych. Rozkład jazdy autobusów zastępczych został ułożony w taki sposób, aby pasażerowie POLREGIO jak najmniej odczuli niedogodności związane z tymczasowym brakiem połączeń kolejowych.

Dodatkowo od 27 października nastąpi zmiana kursowania pociągów na lotnisko w Szymanach, co jest związane ze zmianami w lotach odbywających się do i z Portu Lotniczego Olsztyn Mazury.

Przejazd w autobusach komunikacji zastępczej, tak jak dotychczas, oznakowanych logo POLREGIO, będzie odbywał się na podstawie biletów kolejowych. W autobusach nie będzie możliwości przewozu rowerów i wózków. Prosimy pasażerów o dokładne zapoznanie się
z rozkładem jazdy przed rozpoczęciem podróży. Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać pod numerem telefonu infolinii Przewozów Regionalnych 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz na stronach internetowych www.polregio.pl i www.portalpasazera.pl. (Anna Nowak, Przewozy Regionalne sp. z o.o. Oddział w Olsztynie)