Znęcał się nad konkubiną i jej córeczką. Trafił do aresztu.

3 najbliższe miesiące w areszcie spędzi 28- letni mieszkaniec Ostródy, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją konkubiną i jej 2- letnią córeczką. Mężczyzna kierował również groźby karalne w kierunku członków rodziny. Działał w warunkach tzw. „recydywy”.

28- letni mieszkaniec miasta wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał swoją konkubinę, groził jej, zabraniał kontaktu z bliskimi, poniżał, bił i szarpał kobietę. Ponadto znęcał się również nad jej 2 – letnią córeczką. Mężczyzna kierował również groźby karalne w kierunku członków rodziny pokrzywdzonej.

Kobieta postanowiła przerwać milczenie i o wszystkim opowiedzieć policjantom. Funkcjonariusze po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast zatrzymali podejrzanego. Mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania się psychicznego i fizycznego oraz kierowania gróźb karalnych. Mężczyzna działał w warunkach tzw. „recydywy”. Odbywał już karę pozbawienia wolności za znęcanie się nad rodziną.

Policjanci wraz z prokuratorem wnioskowali o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd przychylił się do ich wniosku i zastosował wobec podejrzanego ten środek zapobiegawczy. (KPP Ostróda)