Znęcał się nad żoną – trafił do aresztu

Najbliższe 3 miesiące w areszcie spędzi 64 – letni mieszkaniec Morąga, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał dwa zarzuty. Jeden dotyczył znęcania a drugi wywierania wpływu na zeznania żony przy pomocy gróźb. Na wniosek policjantów i prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

64 – letni mieszkaniec Morąg wszczynał awantury w domu, wyzywał, poniżał oraz bił swoją żonę. Taka sytuacja miała miejsce od kilku lat. Mężczyzna został zatrzymany i odizolowany od pokrzywdzonej w minioną sobotę (07.12.2019r). Usłyszał dwa zarzuty. Jeden dotyczył znęcania się psychicznego i fizycznego nad żoną a drugi wywierania wpływu na zeznania żony poprzez grożenie jej pozbawieniem życia i zdrowia. Sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratury i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. 64-latek najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami. Jego sprawą zajmie się teraz sąd.

Za popełnione przestępstwo znęcania się grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Za wywieranie wpływu na zeznania świadków kodeks karny przewiduje karę w wymiarze również 5 lat pozbawienia wolności.

(KPP Ostróda)