Znęcał się nad żoną. Został tymczasowo aresztowany

Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 53- letniego mieszkańca gminy Miłakowo, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

Mieszkaniec gminy Miłakowo od prawie dwóch lat, będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury, podczas których wyzywał swoją żonę, krzyczał na nią, szarpał i wyganiał z domu. Mężczyzna groził też kobiecie pozbawieniem życia i spaleniem budynków gospodarstwa rolnego. Pokrzywdzona po kolejnej awanturze postanowiła przerwać milczenie i o sytuacji w swoim domu opowiedziała policjantom.

Sprawca przemocy domowej został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie we wtorek (05.02.2019r.). Usłyszał zarzuty znęcania się fizycznego i psychicznego. Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawy do tego aby policjanci wnioskowali o tymczasowe aresztowanie agresora. Sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec 53- latka ten środek zapobiegawczy. Najbliższe miesiące mężczyzna spędzi za kratkami. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KPP Ostróda)