Znęcali się nad bliskimi – zostali aresztowani

Kilka najbliższych miesięcy w areszcie spędzić dwóch mężczyzn. 41 i 42-latek znęcali się psychicznie i fizycznie nad swoimi bliskimi. W obu przypadkach nie byli obojętni sąsiedzi, którzy o nagannym zachowaniu agresorów powiadomili dzielnicowych. Mężczyźni usłyszeli zarzuty znęcania się a sąd zastosował wobec nich 3-miesięczny areszt. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę (19.06.2019) morąski sąd na wniosek policjantów i prokuratora zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzy miesięcznego aresztu wobec 41 i 42-latka.

Jeden z nich pochodził z gminy Małdyty a drugi z gminy Morąg. Obaj znęcali się nad swoimi bliskimi. 41-latek nad matką a 42-latek nad swoją żoną. Obaj też nadużywali alkoholu i będąc pod jego wpływem bez powodu wszczynali awantury, podczas których wyzywali i poniżali członków swoich rodzin. Nie brakowało tam też uderzeń, szarpania, pchnięć i wyganiania z domu.

W obu przypadkach wielką empatią wykazali się sąsiedzi, którzy nie pozostali obojętni wobec agresorów i o dostrzeganych sytuacjach powiadomili dzielnicowych, którzy zatrzymali sprawców przemocy domowej. 42-latek trafił do policyjnej celi 17 czerwca br. a 41-latek 18 czerwca br.

Dalej sprawą zajęli się kryminalni. Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawy do tego aby mężczyznom przedstawić zarzuty znęcania się i wystąpić z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec sprawców przemocy domowej tymczasowego aresztu.

Zgodnie z art. 207 § 1 kodeksu karnego grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. (KPP Ostróda)