Warmia i Mazury

Zniszczył banery wyborcze. Został zatrzymany

Policjanci zatrzymali 73- letniego mieszkańca gminy Ostróda odpowiedzialnego za zniszczenie banerów wyborczych jednego z kandydatów na Prezydenta RP. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem.

Sprawa rozpoczęła się wczoraj (08.07.2020) popołudniu, kiedy to policjanci otrzymali informację o tym, że w Samborowie (gm. Ostróda) doszło do zniszczenia banera wyborczego. Nieznany sprawdza pomalował baner czarną farbą.

Podczas wykonywania czynności w związku z tą sprawą, na terenie miejscowości, policjanci ujawnili kolejne banery uszkodzone w ten sam sposób. Łącznie zniszczone zostały 4 banery. Funkcjonariusze od razu zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy. W działaniach brali udział zarówno policjanci prewencji jak i ostródzcy kryminalni.

Dziś rano (09.07.2020) do sprawy zatrzymany został 73- letni mieszkaniec gminy Ostróda. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu uszkodzenia ogłoszeń wyborczych, co stanowi wykroczenie z art. 67 Kodeksu Wykroczeń. Mężczyzna przyznał się, jak oświadczył, żałuje tego, co zrobił.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!