Warmia i Mazury

Zobaczył funkcjonariuszy Straży Granicznej i schował się z narkotykami pod podłogę

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego i Morskiego Oddziału Straży Granicznej oraz policjanci z Iławy, zabezpieczyli narkotyki o czarnorynkowej wartości 384 tys. zł. Podczas kontroli drogowej zatrzymano mężczyznę z powiatu iławskiego, przewożącego substancje odurzające.  Natomiast mieszkańca Elbląga zatrzymano na gorącym uczynku. Produkował narkotyki, a jak zobaczył Straż Graniczną, to ze swoimi wyrobami schował się pod podłogę.

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego i Morskiego OSG oraz policjanci z Iławy prowadzili 10 sierpnia wspólne działania na drogach Warmii i Mazur. Zadania były ukierunkowane na zwalczanie przemytu nielegalnych towarów. Wówczas do kontroli drogowej zatrzymano w gminie Lubawa 29-latka kierującego BMW. Okazało się, że mieszkaniec powiatu iławskiego przewozi narkotyki. W jego aucie ujawniono ponad 450 g marihuany i blisko 10 g amfetaminy. Przeszukano jego mieszkania i znaleziono 164 g mefedronu. Łączna czarnorynkowa wartość zdeponowanych narkotyków wynosi 30 tys. zł. Ponadto zabezpieczono 120 tys. zł w gotówce. Następnego dnia, funkcjonariusze z W-MOSG i MOSG, kontynuując działania, weszli na przeszukanie posesji w Elblągu, a dokładniej ogródka działkowego. Kiedy 40-latek zobaczył funkcjonariuszy Straży Granicznej wyprodukowane narkotyki spakował w reklamówkę i schował się pod podłogę. Okazało się, że działkowicz zamiast uprawiać warzywa zajął się produkcją narkotyków. Na miejscu zabezpieczono prawie 3,8 kg amfetaminy oraz ponad 2 kg marihuany. A w pojeździe zaparkowanym przed posesją ujawniono również marihuanę, amfetaminę i tabletki ecstasy. Ponadto zabezpieczono opakowania po płynnej amfetaminie i kwasie siarkowym, kofeinę oraz sprzęt służący do produkcji środków odurzających. Czarnorynkowa wartość narkotyków wynosi 354 tys. zł.

Zatrzymanym w trakcie kontroli drogowej mężczyzną, zajęli się policjanci z Iławy, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie. Natomiast drugiego zamieszanego w narkotykowy biznes przejęli funkcjonariusze Straży Granicznej.

16 sierpnia na wniosek Prokuratury Rejonowej w Iławie i Elblągu sądy zastosowały wobec dwóch mężczyzn środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3-miesięcy. Za przewożenie, posiadanie i produkcję narkotyków grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

(WMOSG)

error: Nie kopiuj!!!