AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Zostań Lokalnym Ambasadorem akcji „Twarze depresji…”

Siłą kampanii społecznej „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję.” są ambasadorki i ambasadorzy. Do tego grona w 17 edycji należą zarówno osoby, które chorowały na depresję: Dorota Rabczewska „Doda”, Agnieszka Kobus-Zawojska, Barbara Tukendorf, Marcin Bosak, jak i osoby, które nie miały zdiagnozowanej tej choroby, ale swoim autorytetem  pomagają nam zachęcić seniorów, by bez poczucia wstydu i stygmatyzacji sięgali po pomoc psychologa i psychiatry: Wirginia Szmyt „DJ Wika”, Artur Barciś, Wiktor Zborowski i Andrzej Seweryn. W tym gronie jest Jarosław Rowicki, prezes Stowarzyszenia „Leśny Crosss”, Gmina Morąg. Ty również możesz zostać lokalnym ambasadorem tej akcji.

Ponad 20 plakatów pojawiło się w Morągu dzięki Jarosławowi Rowickiemu i przychylności lokalnych władz dla tej  kampanii społecznej.

– Temat depresji staje się coraz bardziej widoczny i wymaga coraz więcej uwagi nas wszystkich. Jako samorząd wspieramy akcję i zapraszamy do możliwie aktywnego udziału w niej. Zachęcam do wywieszenia plakatu w swojej okolicy, w swoim środowisku, swojej instytucji – mówi Katarzyna Zarachowicz, zastępca Burmistrza Morąga.

Zachęcamy także Was do pobrania plakatu ze strony fundacji, do samodzielnego wydruku i powieszenia w Waszej okolicy:

https://twarzedepresji.pl/17-edycja-kampanii/?fbclid=IwAR3YurIsvx-ld7UoG92AR2OG_NIr9i52oj-SCbLOjLnkxWlzgtqObsfu3Zs

– Pomóżmy wspólnie przełamywać stereotypy związane z leczeniem depresji również w naszej okolicy! Powieśmy plakat. Wydrukowany plakat można odebrać w Urzędzie Miejskim w Morągu, w Punkcie Informacyjnym – zachęca Katarzyna Zarachowicz.

Po plakaty zaprasza również Jarosław Rowicki. – Dysponuję jeszcze pulą plakatów. Zachęcam do ich wywieszenia w szkołach, firmach, klatkach schodowych. Zamówione plakaty dostarczę osobiście pod wskazane miejsce – dodaje Jarosław Rowicki, który zachęca do udział w 12-godzinnym biegu krosowym „Parkowy Ultra Kros #STOPdepresji”, którego celem jest pozyskanie środków na stworzenie grupy wsparcia dla osób borykających się z depresją i zaburzeniami osobowości w Morągu. Pod tym linkiem https://superczas.pl/puk2024 można zapisać się na ten bieg.

Pomóżcie w ten sposób przełamywać stereotypy związane z leczeniem depresji również w Waszej okolicy! A może ten plakat będzie dla kogoś ratunkiem? Dziękujemy, że jesteście z nami już tyle lat!

(red./fot. JR)

 

error: Nie kopiuj!!!