ZSL w Morągu w IT Szkoła

IT Szkoła to platforma edukacyjna z nieograniczonym dostępem do bezpłatnych zasobów z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT). Patronat nad projektem posiada NASK – państwowy instytut badawczy nadzorowany przez Ministerstwo Cyfryzacji. Zespół Szkół Licealnych w Morągu bierze aktywny udział od 2013 roku. W roku 2017 i 2018 zdobyli I miejsce w województwie warmińsko-mazurskim. Koordynatorem projektu w ZSL jest mgr Krzysztof Staszan.

Kto może korzystać z zasobów?

Uczniowie i nauczyciele szkół ponadpodstawowych, a także każdy, kto chce podwyższyć kompetencje cyfrowe, a tym samym wzmocnić swoją pozycję na rynku pracy. Poziom materiałów jest zróżnicowany, dlatego adresowane są one zarówno do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z informatyką, jak również do tych, którzy chcą utrwalić lub uzupełnić już zdobytą wiedzę.

Zasoby

W IT Szkole masz do dyspozycji kursy e-learningowe, konkursy oraz wykłady, a wszystkie dostępne na platformie materiały są BEZPŁATNE po zalogowaniu.

W IT Szkole istnieje możliwość wygenerowania automatycznego certyfikatu po pozytywnym ukończeniu każdego kursu (bezpłatnie), a także otrzymania autoryzowanego imiennego certyfikatu potwierdzającego uzyskanie kompetencji cyfrowych w ramach zrealizowanych kursów (opcja odpłatna).

Współpraca ze szkołami

Cele jakie chcemy realizować w ramach współpracy ze szkołami ponadpodstawowymi to:

podwyższanie kompetencji ICT uczniów, niezbędnych do dalszego kształcenia na studiach wyższych, podjęcia zatrudnienia lub potrzeb samokształcenia

podwyższanie kompetencji nauczycieli w zakresie wybranych obszarów informatyki

aktywizacja działań szkół na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego (wyłonienie najbardziej aktywnych szkół poprzez prowadzony ranking online).

26 lutego 2019r. wystartowała kolejna edycją Grand IT Testu. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy z różnych dziedzin informatyki. Zadaniem uczestników będzie rozwiązywanie testów wiedzy, sukcesywnie udostępnianych na stronie IT Szkoła NASK do 5 czerwca 2019 roku. Pytania w kolejnych seriach Grand IT Testu weryfikować będą wiedzę zdobytą w ramach poszczególnych kursów dostępnych na naszym portalu.

–  IT Szkoła jest świetnym narzędziem do poszerzania swojej wiedzy. Znajdują się wykłady na różne tematy, dzięki czemu każdy może poszerzyć swoją wiedzę będąc w domu. Grant IT jest dobrym sposobem, aby sprawdzić swoją wiedzę z zakresu IT – mówi Dawid, uczeń ZSL w Morągu.

Jego kolega Paweł dodaje: –  IT Szkoła pozwoli mi na pogłębienie mojej wiedzy i zainteresować z zakresu informatyki. Uważam, że Grant IT jest świetnym sposobem na sprawdzenie oraz utrwalenie materiałów z lekcji zawodowych w technikum informatycznym.

(ZSL Morąg)