Związek Gmin apeluje do mieszkańców o współpracę w kompostowaniu bioodpadów
W imieniu Zarządu Związku Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego „Czyste Środowisko” pragniemy zwrócić uwagę właścicieli nieruchomości jednorodzinnych na istotne wyzwanie związane z odpowiednim zagospodarowaniem bioodpadów. W związku z obowiązkiem nałożonym na Związek Gmin przez ustawę o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, apelujemy do mieszkańców o aktywny udział w realizacji celów związanych z ponownym użyciem i recyklingiem odpadów komunalnych.
W tym celu prosimy o wypełnienie oświadczenia dotyczącego ilości bioodpadów wytwarzanych i kompostowanych we własnych kompostownikach. Oświadczenia należy złożyć do 11 marca 2025 r. drogą elektroniczną, pocztą tradycyjną lub osobiście w Biurze Obsługi Klienta Związku Gmin. Wspólna troska o czystość naszych miast i wsi przyniesie korzyści zarówno środowisku, jak i przyszłym pokoleniom. Szczegóły oraz formularze do pobrania dostępne są na stronie internetowej Związku Gmin.
(red./UM Morąg)

