Zwiedzaj nocą muzea na Warmii i Mazurach

Muzeum Warmii i Mazur, wraz ze wszystkimi oddziałami, jak co roku włącza się w międzynarodową akcję Nocy Muzeów, które odbędzie się 18 maja 2019 roku.

Podczas nocnego spotkania muzea będą otwarte dla wszystkich zwiedzających w godzinach wieczornych. W programie każdego z oddziałów liczne atrakcje, wystąpienia i wernisaże.

Olsztyn-zamek. W tym roku program Nocy Muzeów nawiąże do 666 rocznicy założenia Olsztyna. Historię przybliży przedstawienie teatru cieni, układanka wielkich z klocków, wystawa fotografii z archiwum Muzeum, warsztaty edukacyjne dla najmłodszych.

 Muzeum Przyrody
19:00 – Międzynarodowa Noc Muzeów

Muzeum Mazurskie w Szczytnie
20.00-24.00 – Europejska Noc Muzeów. W trakcie nocy muzeów odbędzie się koncert w wykonaniu chórów z terenu powiatu szczycieńskiego.

Muzeum im. J. G. Herdera w Morągu
18.00-22.00
Noc Muzeów
Sekrety damskiego buduaru
W programie: oprowadzanie kuratorskie po wystawie „W damskiej gotowalni”, prelekcja „Pokaż mi czym pachniesz, a powiem Ci kim jesteś – historia perfum” (Anna Malinowska), warsztaty plastyczne. Wyjątkowo w tą Noc pokażemy wnętrze zabytkowej szafy ze Sztynortu

Zamek w Lidzbarku Warmińskim
19.00 – 23.00
Europejska Noc Muzeów
Teatr i magia na zamku
Tegoroczna Noc Muzeów zaprowadzi nas w świat teatru, groteski i starego kina.
Wystąpi Chór Społeczny Czarnego Karła z Bydgoszczy, który zaprezentuje dwa spektakle oraz film „Theatrum Magicum”, z 2016 r. nakręcony w zakamarkach pałacu w Łańcucie. Późnym wieczorem, dla tych co lubią się bać… pokażemy film „Nosferatu“ z 1922, w reż. Friedricha W. Murnau, film niemy z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu Parampampam Trio.

Muzeum w Mrągowie
21.00
Międzynarodowa Noc Muzeów
Plenerowy spektakl teatralny „Spotkanie z duchem Matyldy
Ratusz miejski, Skwer Św. Jana Pawła II Współpraca: Teatr INSANIA w Mrągowie

(wwim)