Piłkarze z Warmii i Mazur zakończyli rundę jesienną

Na szczeblu centralnym region Warmii i Mazur reprezentują pierwszoligowy Stomil Olsztyn oraz drugoligowa elbląska Olimpia.

Pierwszoligowcy z Olsztyna w 20 spotkaniach (trzy spotkania zostały przeniesione z rundy wiosennej) zdobyli 26 punktów i zajmują 11. pozycję w tabeli. Podopieczni Piotra Zajączkowskiego odnieśli siedem zwycięstw, osiem remisów oraz ponieśli osiem porażek.

Piłkarze Stomilu po zakończeniu rundy jesiennej nie mogą się jednak udać na urlopy, bowiem czeka ich jeszcze pojedynek w 1/8 finału Pucharu Polski. Na tym etapie już 5 grudnia zmierzą się na wyjeździe z Miedzią Legnica, która zajmuje obecnie szóste miejsce w pierwszoligowych rozgrywkach. Początek spotkania na południu Polski o godz. 17.45.

Olsztynianie do zmagań o ligowe punkty powrócą na przełomie lutego i marca. Wówczas na własnym boisku podejmą Odrę Opole.

O szczebel niżej na co dzień występują natomiast zawodnicy elbląskiej Olimpii. Po 20. spotkaniach z dorobkiem 32 punktów zajmują piątą pozycję. Reprezentanci województwa warmińsko-mazurskiego wygrali i zremisowali po osiem spotkań oraz zremisowali cztery. Runda wiosenna rozpocznie się od wyjazdowego pojedynku z Widzewem Łódź.

Bardzo dobrze radzą sobie drużyny z Warmii i Mazur w trzeciej lidze, w które rywalizują z ekipami z Mazowsza, Podlasia oraz województwa łódzkiego. Ku drugiej lidze zmierza Sokół Ostróda, który zasiada obecnie na pozycji lidera w grupie I. Na tym szczeblu grają również Znicz Biała Piska (piąte miejsce), Huragan Morąg (siódma pozycja) oraz Concordia Elbląg (9 miejsce).

(wwim)