Policjanci z wizytą w SP nr 3 im. Jana Brzechwy

Jak bezpiecznie przejść przez przejście dla pieszych? Dlaczego warto nosić elementy odblaskowe? Na te i wiele innych pytań odpowiedzieli policjanci podczas spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Brzechwy w Morągu.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego rozpoczęły się również policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły” mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży.

W miniony piątek (27.09) nietypową lekcję o bezpieczeństwie odbyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Brzechwy w Morągu. Tamtejszych uczniów odwiedzili policyjni profilaktycy.

Policjanci opowiedzieli dzieciom, na czym polega ich praca i czym zajmują się na co dzień. Funkcjonariusze omówili również zasady bezpieczeństwa zarówno w ruchu drogowym, domu, szkole jak i na podwórku. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, czemu noszenie odblasków jest tak ważne i może uratować nam życie.

Akcja „bezpieczna droga do szkoły” jest adresowana zarówno do dzieci, jak i do wszystkich dorosłych, w szczególności do rodziców i nauczycieli, na których ciąży obowiązek edukacyjny.

Mamo, Tato,

dziecko naśladuje twoje zachowania, daj więc dobry przykład,

zadbaj o to, by dziecko na drodze było widoczne dla kierujących,

ucz i przypominaj zasad prawidłowego poruszania się po drodze,

wyznacz dziecku jedną bezpieczną drogę z domu do szkoły/ze szkoły do domu,

w samochodzie przewoź dziecko zgodnie z przepisami.

Nauczycielu,

odkrywaj przed dziećmi bezpieczny świat, także w sferze ruchu drogowego,

przez zabawę ucz dzieci zasad prawidłowego poruszania się po drodze,

Kierujący pojazdami,

w rejonach szkół zachowajcie szczególną ostrożność, unikajcie wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego.

(KPP Ostróda)