AktualnościWarmia i Mazury

15 Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO 2023

Najnowsze technologie, merytoryczne wydarzenia, biznesowe spotkania – wszystko to w ramach święta branży transportu szynowego – Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO już od 19 do 22 września w AMBEREXPO w Gdańsku.

TRAKO to największe i najbardziej prestiżowe w Polsce oraz drugie w Europie spotkanie branży transportu szynowego. W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO oraz na terenach zewnętrznych będzie można się zapoznać z najnowszymi trendami, rozwiązaniami technologicznymi, poziomem rozwoju systemów transportowych, infrastruktury kolejowej i nowościami w Polsce, Europie i na świecie. To także doskonała okazja do wymiany doświadczeń i spotkań w środowisku branżowym.
W 15 jubileuszowej edycji Targów spodziewany jest udział ponad 500 wystawców z co najmniej kilkudziesięciu krajów, w tym potwierdzone już pawilony narodowe z Austrii, Czech, Finlandii, Hiszpanii, Niemiec (3 landy), Szwajcarii, Ukrainy i Wielkiej Brytanii.
Prognozowany jest też udział ponad 25 000 gości branżowych z ponad 40 krajów. Uczestnicy TRAKO to przedstawiciele najważniejszych firm związanych z branżą kolejową o zasięgu międzynarodowym, jak i czołówka największych polskich firm sektora szynowego. W wydarzeniu biorą udział eksperci, inwestorzy, producenci, firmy świadczące usługi przewozowe i zarządzające infrastrukturą oraz oferujące usługi i rozwiązania technologiczne. Wydarzenie realizowane jest w czterech podstawowych segmentach: tabor, infrastruktura, spedycja, szynowa komunikacja aglomeracyjna
i miejska.
PROGRAM WYDARZEŃ MERYTORYCZNYCH
Rada Programowa Targów TRAKO już od wielu miesięcy pracuje nad przygotowaniem
wydarzeń odpowiadających na najbardziej interesujące pytania i zagadnienia branży.
Tradycyjnie to prawie 100 debat, seminariów i konferencji, w tym:
– Debata otwarcia ,, Strategiczna rola kolei w budowę odporności Europy.”
– Debata „Konsolidacja kolei. Szanse i wyzwania” (Grupa PKP)
– Seminarium pt. „Koleje Dużych Prędkości (KDP)” (SITK RP)
– Debata „Kobiety w sektorze kolejowym – wyrównywanie szans – możliwości i przeszkody” (PKP SA)
– Debata/Konferencja „Plany zrównoważonej mobilności – nowe podejście do transportu” (UTK)
Pełen program merytoryczny znajduje się na stronie: www.trakoexpo.com/programtargow/ .
Dzień Edukacji i Kariery
W ramach IV Dnia Edukacji i Kariery wystawcy zaprezentują najciekawsze oferty pracy, staży i praktyk. Głównym celem spotkań będzie możliwość bezpośredniej wymiany informacji oraz wzajemnych oczekiwań, pracodawców i pracobiorców, także w perspektywie wyboru kierunku studiów, ich specjalizacji czy też studiów doktoranckich.
Podczas całego dnia będzie można wziąć udział w prelekcjach oraz warsztatach dedykowanych osobom poszukującym pracy w branży. Dzięki międzynarodowemu charakterowi Targów będzie to również szansa na zapoznanie się projektami realizowanymi dla transportu szynowego za granicą.
Więcej na: www.trakoexpo.com/dzien-edukacji-i-kariery/
TRAKO Dzieciom
Targi TRAKO oprócz biznesowego wydźwięku, od 2003 roku mają dedykowane działanie charytatywne. Zorganizowana zostanie X akcja TRAKO Dzieciom, w ramach której odbędzie się konkurs plastyczny, którego tematem wiodącym ,,Pociągiem na wakacje”. Organizatorzy zachęcają do udziału dzieci i młodzieży, bo nadesłane prace zostaną przekazane na licytację, z której dochód wesprze działania organizacji działającej na rzecz dobrostanu psychicznego dzieci i młodzieży.
Konkursy i nagrody
Prestiżowe konkursy to nieodłączny element Targów TRAKO. W tej edycji rozstrzygnięte zostanie osiem konkursów merytorycznych. Po raz drugi wręczona zostanie nagroda medialna im. Jana Raczyńskiego, znakomitego dziennikarza, wieloletniego członka Rady Programowej. Zgłoszeń można do nagrody medialnej można dokonywać na stronie wydarzenia: www.trakoexpo.com/konkursy/nagrodamedialna-im-inz-jana-raczynskiego/
Więcej o wszystkich konkursach: www.trakoexpo.com/konkursy/
Dostępność
TRAKO odbywać się będzie od 19 do 22 września. Goście branżowi mogą brać udział w Targach od wtorku do czwartku w godzinach 10:00-17:00 i w piątek od 10:00 do 16:00.
Hobbyści i fani kolei mogą zwiedzać ekspozycje zewnętrzne wyłącznie w dniu 22.09.2023 (piątek).
Więcej informacji o targach: www.trakoexpo.com

(org.)

error: Nie kopiuj!!!