Warmia i Mazury

Aktywność Olsztyńskiego Telefonu Zaufania w czasie pandemii

Olsztyński Telefon Zaufania „Anonimowy Przyjaciel” (tel. 89/19 288 oraz 89/527 00 00) pracuje nieprzerwanie, także w tych trudnych czasach, 24 h, 7 dni w tygodniu.

80 doskonale przygotowanych, wyszkolonych osób gotowych jest odpowiedzieć na każde wyzwanie. Przez całą dobę  wybierając podane numery usłyszymy przyjazny głos: „Słucham, telefon zaufania…” i ofertę terapii słuchania, bezinteresownej przyjaźni i życzliwości. Tak jest od ponad 45 lat.

Co jest najważniejsze w czasie pandemii koronawirusa? Czy nie wysłuchanie zestresowanych osób, przekazanie życzliwości, dobrego słowa, zrozumienia? I koniecznie empatia, czyli umiejętność wczuwania się w sytuację drugiego człowieka. By dawać wsparcie, uspokojenie. Bo panika byłaby najgorszą rzeczą jaka mogłaby się nam przytrafić.

„Żaden człowiek nie jest wyspą, całkowicie zdaną na siebie…” – to nasze motto. Razem z życzliwą osobą łatwiej pokonać własny stres. I  uwierzyć, że z tego wyjdziemy. Bo przecież żadna epidemia nie  jest wieczna.

Wielu dzwoniących chce porozmawiać o swoim niepokoju, obawach, o koronawirusie. Bardzo tego potrzebują w tym trudnym okresie. Tak, wielokrotnie słyszymy w  słuchawce: „Jak dobrze, że jesteście i mogę liczyć na tak mi teraz potrzebne serdeczne wsparcie”.

Olsztyńskie Stowarzyszenie Pomocy Telefonicznej, tak jak co roku poszukuje kandydatów na  dyżurnych Olsztyńskiego Telefonu Zaufania „Anonimowy Przyjaciel”. Jeśli uważasz, że  po specjalistycznym przeszkoleniu mógłbyś poszerzyć grono dyżurnych, masz co najmniej średnie wykształcenie i ukończyłeś 25 lat, pobierz ankietę z naszej strony internetowej www. telefonzaufania.org, wypełnij i odeślij. Czekamy na Twoje zgłoszenie.

(UW Olsztyn)

error: Nie kopiuj!!!