AktualnościHALO MORĄGKULTURA I SZTUKAWieści z ratusza

Biblioteka na weekend – edycja wiosenna

Dzisiaj kolejna odsłona już wiosennej edycji wspólnej akcji portalu mediagroupinfo.eu  i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu pod nazwą “Biblioteka na weekend”.

Celem akcji jest propagowanie czytelnictwa wśród mieszkańców Gminy Morąg: najmłodszych, młodych i tych dojrzałych. Kolejnym celem jest przybliżenie czytelnikom konkretnych woluminów, audiobooków, filmów, gier. W każdy piątek na portalu pojawiać się będą recenzje: książek, audiobooków, filmów, gier.

Czytelnia dla Dorosłych

„The Highlights” / The Weeknd

Laureat trzech nagród Grammy i dziewięciu statuetek Juno Awards, wydawca czterech albumów, spośród których dwa osiągnęły szczyty prestiżowych amerykańskich list oraz jeden z najciekawszych współczesnych wokalistów w jednej osobie powraca z albumem „The Highlights”. Płyta stanowi składankę największych hitów artysty. Trafiło na nią 18 utworów, w tym single promujące „After Hours”, jak również duety z Daft Punk, Kendrickiem Lamarem i Arianą Grande.

Tę i inne płyty z muzyką można wypożyczać na okres miesiąca w Czytelni dla Dorosłych!

Oddział dla Dzieci

„Strażniczka słońca” / Maja Lunde ; ilustrowała Lisa Aisato ; przełożyła Milena Skoczko.

Po zimie nadchodzi wiosna! Czy aby na pewno?

Kłujące w nos promienie słońca są dla Lilii tylko majaczącym w zakamarkach dziecięcej wyobraźni wspomnieniem. Słońce zniknęło, gdy miała niespełna rok. Jej świat jest szary, ponury i zasnuty deszczem. Dzień zlewa się tu z nocą. A nasiąknięta wodą ziemia od dawna nie rodzi plonów… Skąd zatem dziadek dziewczynki, jedyna bliska jej osoba, co trzy dni przynosi soczyste warzywa i owoce, by nakarmić mieszkańców wioski? Czy to możliwe, że udało mu się wyhodować te cuda w zapuszczonej szklarni, do której broni dostępu? A może skrywa inną tajemnicę? I gdzie, do licha, podziało się słońce?

Pewnego dnia ciekawość zawiedzie Lilię do zakazanego lasu, na sekretną ścieżkę, do ukrytej, zielonej doliny… Dziewczynka odnajdzie przyjaźń i znów poczuje na twarzy ciepłe promienie! Jednak czy mają one jedynie życiodajną moc?

„Strażniczka Słońca” to książka o wielu wątkach, dotykająca wielu problemów i zawiłości ludzkich uczuć oraz relacji. Każdy rozdział to piękne przemyślenia, pokazujące, że nic nie jest albo czarne, albo białe. Świat jest feerią barw, w których czasem niełatwo jest się odnaleźć.

Wypożycz w Oddziale dla Dzieci!

Wypożyczalnia dla Dorosłych

„Skłam, że mnie kochasz” / Piotr Borlik

„Skłam, że mnie kochasz” Piotra Borlika to sensacja na opak, kryminał napisany przewrotnie, w którym czytelnik nie musi zastanawiać się „kto zabił”, „kto ukradł”, „kto pobił”, bo to wiadomo od początku, niewiadomą stanowią jednak motywy działania sprawców, które najlepiej, by pozostały nieodkryte, aby nikomu ważnemu nie stała się krzywda. Nad bezpieczeństwem całego procesu tuszowania wszystkiego czujną pieczę sprawuje oczywiście mafia trójmiejska w ścisłej współpracy z policją. Sięgając po „Skłam, że mnie kochasz” Czytelnik dostaje do rąk eksperymentalną powieść, z intrygującą fabułą, mnożącymi się znakami zapytania i wartką akcją.

UWAGA !!!

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów oraz rekomendacją Biblioteki Narodowej zmienione zostają zasady funkcjonowania Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu. Użytkownik może skorzystać z usług biblioteki tylko po wcześniejszym umówieniu się na wizytę telefonicznie lub e-mailowo. Zarezerwowane zbiory będą do odbioru przed budynkiem Biblioteki w dniu następnym o godzinie wskazanej przez bibliotekarza. Więcej informacji pod adresem:https://www.bibliotekamorag.pl/2021/03/zasady-korzystania-z-uslug-biblioteki-od-15-marca-2021-r/

error: Nie kopiuj!!!