AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Braki kadrowe. Jaki będzie dalszy los oddziału rehabilitacji morąskiego szpitala?

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Morągu, na prośbę radnych, prezes Szpitala Miejskiego w Morągu przedstawiła sytuację kadrową placówki oraz problem związany z dalszym funkcjonowaniem oddziału rehabilitacji ogólnej z pododdziałem rehabilitacji neurologicznej.

W swoich sprawozdaniach, które otrzymują również radni prezes Szpitala Miejskiego w Morągu, Ewa Michałowska pisze, że zagrożeniem w funkcjonowaniu szpitala jest brak kadry medycznej:

 

W chwili obecnej najbardziej zagrożonym w jego funkcjonowaniu jest  oddział rehabilitacji ogólnej z pododdziałem rehabilitacji neurologicznej. Z końcem ub.r. wypowiedzenie z pracy złożyła pracująca tam lekarka, która wspierała ordynatora. Sam ordynator tego oddziału również złożył wypowiedzenie, które kończy się 31 marca br.

Morąski szpital odbył szereg rozmów w poszukiwaniu lekarzy, ale na chwilę obecną nie przyniosły one oczekiwanych rezultatów. Jednak władze lecznicy robią wszystko, aby znaleźć  koordynatora tego oddziału.

 

W Oddziale Rehabilitacji hospitalizowane są głównie osoby z najcięższymi dysfunkcjami narządu ruchu będącymi następstwem uszkodzenia o różnej etiologii ośrodkowego układu nerwowego tj. mózgu i rdzenia kręgowego.
Ponadto leczeni są pacjenci z zespołami bólowymi kręgosłupa, zmianami zwyrodnieniowymi stawów, po złamaniach kończyn, zabiegach operacyjnych endoprotezoplastyki stawów, uszkodzeniach obwodowego układu nerwowego.

W Oddziale i Dziale Rehabilitacji udzielane są świadczenia z zakresu:

– rehabilitacji ogólnoustrojowej;

– rehabilitacji neurologicznej wczesnej;

– rehabilitacji neurologicznej wczesnej i wtórnej ciężkich uszkodzeń OUN.

Jak wygląda sytuacja kadrowa w naszym szpitalu okazuje przygotowane przez placówkę sprawozdanie:

(red.)

error: Nie kopiuj!!!