AktualnościHALO MORĄG

„Czas na Szachy w Morągu” – upamiętnili Romana Kazimierczaka

W gościnnych progach Klubu Wojskowego 20BBZ w Morągu został rozegrany epizod 2 cyklu „Czas na Szachy w Morągu” którego celem było upamiętnienie Romana Kazimierczaka który z morąskimi szachami związany ”był od zawsze”.

W turnieju wzięło 34 zawodników o różnym poziomie zaawansowania i co najpiękniejsze w różnym wieku. Nie ma chyba dyscypliny sportowej gdzie na ”równych prawach” rywalizują ze sobą 6-cio latek z 80-cio letnim seniorem.

Po ostatniej 9 rundzie dwóch zawodników miało identyczną liczbę punktów, więc o miejscach zadecydowała punktacja pomocnicza. Ostatecznie turniej zakończył się zwycięstwem

Arseniego Tarasionak 8 p. przed Sylwestrem Grabarczykiem 8 p. i Pawłem Klimiukiem 7 p.

W klasyfikacji seniorów 60+ najlepszym okazał się p. Henryk Dobrowolski (81 l.) który w klasyfikacji generalnej zajął 4 miejsce. Wśród pań najlepszą okazała się Wiktoria Dziodko, najlepszą juniorką została Helena Krasowska, a juniorem do lat 16 Tomasz Krasowski.

Wysoko zostali sklasyfikowani zawodnicy klubu Fundacji”64”- na 8 miejscu Krzysztof Tanona a na 10 Marcin Steckiewicz. Krzysztof już w pierwszej rundzie sprawił niespodziankę, pokonując jednego z faworytów, Krzysztofa Tydę. Gratulujemy! Najmłodszym uczestnikiem turnieju był Leon Steckiewicz, którego umiejętności szachowe ciągle rosną (tata Marcin niech się już boi!)

Szczegółowe wyniki na stronie http://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/ti_757/ i www.fundacja64.pl

(Fundacja „64”)

 

error: Nie kopiuj!!!