AktualnościHALO MORĄGKULTURA I SZTUKAWieści z ratusza

DKK i młodzież na spotkaniu autorskim z Teresą Barszcz-Ward

W Sali Wielofunkcyjne Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu odbyło się spotkanie autorskie z Teresą Barszcz–Ward, autorką książki „Tereska nie płacz”, w którym uczestniczyli członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki, młodzież, mieszkańcy miasta i gminy oraz goście.

Teresa Barszcz–Ward jest członkiem Bartoszyckiej Grupy Literackiej „Barcja”. Należała do Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Ostródzie. Debiutowała w dzienniku „Gromada – Rolnik Polski” wierszem „Leśny bal”. Jej poezję można było przeczytać w „Dzienniku Pojezierza”, poznańskim periodyku „Bez Przysłony”, „Twórczości Robotników”, „Informatorach” Grupy Literackiej „Barcja”, „Wiadomościach Bartoszyckich” i w innych tytułach. Jej wiersze emitowane były na antenie Radia Olsztyn. Za swoje utwory literackie otrzymywała nagrody w ogólnopolskich konkursach literackich, a opowiadanie „Romanse nie Zmyślone” – za sprawą Wojciecha Żukrowskiego – zamieścił „Tygodnik Zamojski”. W zbiorze „Te szalone polskie romanse”, przygotowanym przez Zamojską Oficynę Wydawniczą „Kresy”, znalazło się jej opowiadanie „Choć chłodno i głodno”.

Książka „Tereska nie płacz” jest autobiografią niezwykłej kobiety, jej walki o siebie, swoje szczęście i miłość. Wstrząsa dosadnością, porusza szczerością i koi nadzieją… To odważny dokument z życia i o życiu kobiety, którą los doświadczył aż nadto, a mimo to na kartach książki nie brakuje optymizmu. Ta autobiografia została spisana pierwotnie na blogu internetowym: http://tereskaniepacz.blogspot.com/, gdzie zdobyła kilkudziesięciotysięczną rzeszę czytelników z wielu krajów.

W twórczości pani Teresy odnajdzie się niemal każdy czytelnik, który będzie przeżywał losy bohaterki – autorki, analizował je i oddawał się refleksji.

 „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”.

(red./MBP Morąg/fot. dw)

error: Nie kopiuj!!!