AktualnościHALO MORĄG

Dwie młode morążanki chcą pomóc dzieciom z Afryki

– Wraz z koleżanką  Nadią Przygoda jesteśmy studentkami medycyny i wyruszamy na wolontariat z pomocą medyczną dla dzieci w Kenii. Dlatego tez, jeśli ktokolwiek chciałby wspomóc nas w podróży i dołożyć jakąś cegiełkę od siebie – serdecznie zapraszamy i dziękujemy – napisała na profilu zrzutka.pl Maja Redosz.

Dziewczyny są studentkami kierunku lekarskiego – Nadia Przygoda (Gdański Uniwersytet Medyczny), Maja Redosz (Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu). Od października zaczynają 4 rok naszych studiów.

– Nasza wspólna pasja do medycyny sprawiła, że pragniemy połączyć naszą wiedzę i umiejętności w służbie potrzebującym. Po zakończeniu sesji letniej, zrodziło się w nas pragnienie działania na rzecz innych, a krajem, który potrzebuje naszej pomocy, wydawała nam się właśnie Kenia. Nasz wolontariat polegać będzie na współpracy z lokalnymi organizacjami medycznymi, gdzie będziemy udzielać pierwszej pomocy, przeprowadzać badania, podawać leki oraz edukować społeczność w kwestiach higieny i profilaktyki chorób, ale także działalność na rzecz tamtejszej społeczności. Choć zdajemy sobie sprawę, że wyjazd będzie wyzwaniem, nasza wspólna determinacja, doświadczenia z klasy sportowej oraz zdobyta wiedza na studiach medycznych dają nam siłę i motywację do działania. Naszym celem jest nie tylko zdobycie cennego doświadczenia jako przyszłe lekarki, ale przede wszystkim niesienie pomocy tam, gdzie jest najbardziej potrzebna – mówi Maja Redosz.

-Jak wiemy, tamtejsze warunki i zasoby są zdecydowanie nieadekwatne do potrzeb, a system opieki zdrowotnej kuleje. Chciałybyśmy zabrać ze sobą trochę zaopatrzenia w postaci różnorakich bandaży, środków dezynfekcyjnych i tym podobnych – pisze dalej Maja Redosz i dodaje: – Jeśli ktokolwiek chciałby wspomóc nas w podróży i dołożyć jakąś cegiełkę od siebie – serdecznie zapraszamy i dziękujemy!

https://zrzutka.pl/ – link do zrzutki.

(red.)

error: Nie kopiuj!!!