AktualnościHALO MORĄGKULTURA I SZTUKA

“Dziwny jest ten świat” wg Krystyny Horbacz

W miniony piątek, 27 października br., w auli Zespołu Szkół Licealnych w Morągu można było obejrzeć  premierę sztuki napisanej i wyreżyserowanej przez Krystynę Horbacz – nauczycielkę języka polskiego z ZSL w Morągu, a wystawianą przez uczniów kl. 3A z Zespołu Szkół Licealnych w Morągu pt. “Dziwny jest ten świat”.

“Dziwny jest ten świat” to wartościowa opowieść o ścieraniu się dwóch światów wirtualnego z duchowym wyniesionym z książek i o poszukiwaniu drogi życiowej.

O przygotowaniach do wystawienia sztuki opowiadają Nadia Petryka i Tomasz Kaczmarek z klasy 3A:

Przedstawienie było podsumowaniem projektu: „Przestań klikać, zacznij czytać” realizowanego w ramach kulturalno-edukacyjnej inicjatywy oddolnej – zadania: „Zrób to.. z Biblioteką!” – Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu, o którym opowiada Elżbieta Dziubińska, dyrektor MBP w Morągu:

Po piątkowej premierze, drugi pokaz spektaklu odbył się dla zaproszonych klas 30 października 2023r. w Sali Wielofunkcyjnej w morąskiej bibliotece.Gościem specjalnym była znana aktorka Katarzyna Ankudowicz.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

(red./fot. Maksymilian Rybski)

error: Nie kopiuj!!!