Warmia i Mazury

Europejska Nagroda Natura 2000

Komisja Europejska przedłużyła termin składania wniosków do kolejnej edycji Europejskiej Nagrody Natura 2000 (Natura 2000 Award). Kandydatury można zgłaszać do 12 października 2023 r.

Europejska Nagroda Natura 2000 stanowi wyróżnienie za wzorowe zarządzanie obszarami Natura 2000 i ukazuje wartość dodaną sieci w postaci ochrony przyrody dla lokalnych społeczności i gospodarek w całej Unii Europejskiej. Aktualna edycja odbywa się pod hasłem „Zdobądź uznanie, na jakie zasługujesz!”

Zgłoszenia do wszystkich kategorii Europejskiej Nagrody Natura 2000 będą przyjmowane do 12 października 2023 r. do godziny 23:59.

Kto może się zgłosić?

Do konkursu przystąpić mogą wszelkiego rodzaju organizacje publiczne i prywatne – przedsiębiorstwa, organy administracji rządowej, organizacje pozarządowe, wolontariusze, właściciele gruntów, instytucje edukacyjne lub osoby fizyczne – działające na jednym lub większej liczbie obszarów Natura 2000 w całej Unii Europejskiej.

Jak wysłać zgłoszenie?

Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem internetowej platformy aplikacyjnej.

Korzyści z kandydowania do Europejskiej Nagrody Natura 2000

Twoje zgłoszenie będzie promowane na stronie internetowej Europejskiej Nagrody Natura 2000 oraz w mediach społecznościowych, dzięki czemu Twoje osiągnięcia staną się inspiracją dla szerszego grona odbiorców.

Jeśli Twoje zgłoszenie znajdzie się na liście laureatów, zostaniesz zaproszony do udziału w spotkaniach networkingowych, profesjonalnym szkoleniu z zakresu mediów społecznościowych oraz ceremonii wręczenia nagród w Brukseli.

Dodatkowo zdobywcy nagrody otrzymują niewielką nagrodę finansową oraz wsparcie w organizacji uroczystego wydarzenia w swoim kraju.

O zwycięzcach z poprzednich edycji można dowiedzieć się więcej na poświęconej im stronie internetowej. Dodatkowo można przeczytać o innych licznych korzyściach wynikających z udziału w konkursie.

Nagroda jest niepowtarzalną okazją do zaprezentowania wielu różnych sposobów ochrony i zarządzania siecią Natura 2000. Do dyspozycji jest kilka możliwości wizualizacji materiałów.

Zachęcamy do zgłaszania kandydatur do Europejskiej Nagrody Natura 2000 i zaprezentowania swojej historii skutecznego zarządzania siecią Natura 2000.

(Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska)

error: Nie kopiuj!!!