Warmia i Mazury

Fundusze dla klimatu – Sieć Doradców NGO projekt szkoleniowo-doradczy

Fundusze dla klimatu – Sieć Doradców NGO to projekt szkoleniowo-doradczy realizowany przez Ogólnopolską Federację Organizacji Pozarządowych (OFOP) przy współpracy Fundacji Sendzimira w ramach programu „Zielony Lider” ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.


Celem projektu jest zbudowanie ogólnopolskiej sieci doradców w zakresie pozyskiwania funduszy europejskich na projekty społeczne i inwestycyjne służące mitygacji i adaptacji do zmian klimatu, a także wspieranie tych osób w działaniach doradczych. Odbiorcami usług doradczych będą lokalne organizacje pozarządowe, a także partnerstwa organizacji i samorządów w gminach do 50 tys. mieszkańców w całej Polsce.

To projekt dla osób, które:

mają w sobie pasję, wrażliwość i wiedzę z zakresu dbania o klimat i środowisko,

wiedzą jak przygotować i realizować projekty społeczne i/lub inwestycyjne,

są przekonane, że współpraca władz samorządowych i lokalnych organizacji jest ważna,

posiadają kompetencje do tego, aby wspierać i doradzać lokalnej społeczności,

są aktywne lokalnie, w szczególności działają i/lub pracują w organizacji pozarządowej prowadzącej działalność doradczą i szkoleniową na rzecz trzeciego sektora, np. centra wsparcia NGOs, ośrodki Działaj Lokalnie, lokalne grupy działania.
Do udziału w projekcie zakwalifikowanych zostanie co najmniej 36 osób z całej Polski, po wcześniejszym pozytywnym przejściu procesu rekrutacji.

W ramach projektu:

weźmiesz udział w 4 trzydniowych zjazdach szkoleniowych (2 formie stacjonarnej oraz 2 w formie online – razem 60 godzin),

poznasz dobre praktyki z zakresu mitygacji i adaptacji do zmian klimatu uczestnicząc w wizytach lokalnych,

będziesz mieć okazję na wymianę doświadczeń dzięki spotkaniom sieciującym z innymi uczestnikami/-czkami,

zostaniesz objęty wsparciem ekspertów/-ek programu “Zielony Lider”, w różnych obszarach i zagadnieniach powiązanych z tematyką klimatu, ochrony środowiska oraz planowania strategicznego w kontekście przygotowania i realizacji projektów społecznych i/lub inwestycyjnych,

zrealizujesz spotkania informacyjne nt. możliwych form dofinansowania w swoim regionie oraz przeprowadzisz usługi doradcze wspierając 3 społeczności lokalne (min. 40h) w procesie aplikowania o fundusze europejskie na przedsięwzięcia społeczne i/lub inwestycyjne służące mitygacji i adaptacji do zmian klimatu.

Dla uczestników/-czek projektu zaplanowano STYPENDIUM.

REKRUTACJA – JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?

Aby wysłać zgłoszenie należy wypełnić formularz online, który dostępny jest TUTAJ. Formularz aktywny jest do 26 września 2022 r. (poniedziałek) do godz. 13.00. Wybrane osoby zaprosimy na rozmowę kwalifikacyjną.

Ważne: przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Projektu – wypełniając formularz zobowiązujecie się do przestrzegania Regulaminu.

Chcesz więcej wiedzieć?

Zapraszamy na spotkania informacyjne (ONLINE):

19 września 2022 (poniedziałek), w godz. 14:00-15:00

22 września 2022 (czwartek), w godz. 18:00-19:00

Aby zapisać się na spotkanie należy wypełnić formularz – TUTAJ. Link do spotkania przesłany zostanie w dniu, w którym odbywa się dane spotkanie. Czekać będziemy na Ciebie na ZOOM.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Organizator nie zwraca kosztów dojazdów. W ramach projektu zapewniamy osobom uczestniczącym w zjazdach stacjonarnych miejsca noclegowe, wyżywienie, udział w sesji szkoleniowej i wizycie lokalnej oraz materiały szkoleniowe. Dojazd na spotkania i zjazdy w ramach projektu organizowany jest indywidualnie przez Uczestników i Uczestniczki. Zjazdy online będą organizowane na platformie ZOOM.

 Wymagania techniczne:

dostęp do komputera/laptopa z kamerą, smartfona i internetu;

dostęp do materiałów wymaga posiadania osobistego konta Google. Bezpłatne konto można założyć bezpośrednio pod linkiem https://accounts.google.com/

Więcej informacji znajda Państwo na stronie: https://ofop.eu/funduszedlaklimatu/

(WFOŚiGW Olsztyn)

 

error: Nie kopiuj!!!