Warmia i Mazury

Hattrick…tym razem nie sportowy!

Trzy rodzaje nieprawidłowości ujawnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Elbląga w sklepie z e-papierosami. Mundurowi zweryfikowali prawidłowość oznakowania banderolami, rejestrowanie sprzedaży na kasie fiskalnej i produkcję liquidów. Klientami sklepu były głównie osoby nieletnie.

Potrójny wynik, czyli  hattrick w zakresie czynności kontrolnych osiągnęli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Elbląga. W jednym z elbląskich sklepów, w którego ofercie znalazły się e-papierosy,  liquidy (czyli olejki do e-papierosów) oraz akcesoria, ujawnili nieprawidłowości w zakresie znakowania wyrobów akcyzowych banderolami.
Jednocześnie w tym popularnym wśród młodzieży punkcie, mundurowi sprawdzili prawidłowość ewidencjonowania sprzedaży na kasie rejestrującej. Przeprowadzone czynności potwierdziły, że podatnik nie wywiązuje się z obowiązków fiskalnych, co poskutkowało nałożeniem mandatu w wysokości 5 tys. zł.
Ponadto w toku kontroli ujawniono, że w sklepie odbywa się nielegalna  produkcja wyrobów akcyzowych w  postaci aromatyzowanych płynów do papierosów. Mundurowi niezwłocznie przesłuchali sprzedawcę, zabezpieczyli 945 szt. wyrobów jako dowody rzeczowe,  a sprawę przekazali  do dalszego prowadzenia do Trzeciego Działu Dochodzeniowo-Śledczego w Elblągu.
Ponieważ towar sprzedawany był osobom nieletnim,  funkcjonariusze KAS poinformowali Komendę Miejską Policji w Elblągu.

(KAS Olsztyn)

error: Nie kopiuj!!!