AktualnościHALO MORĄG

I Turniej o Puchar Fundacji”64” w klubie wojskowym

Pod hasłem „Czas na Szachy w Morągu” w Klubie Wojskowym w Morągu odbył się I Turniej o Puchar Fundacji”64”.

Wystartowało w nim 21 zawodników z Elbląga, Ostródy, Pasłęka, Łukty i oczywiście z Morąga, rozgrywany był on na dystansie 9 rund tempem 10 min. + 5 s/pos.

Rywalizacja przebiegała bardzo sprawnie i bez najmniejszych sporów dzięki czemu rola sędziego ograniczyła się tylko obsługi programu sędziowskiego i podawaniu kojarzeń do kolejnych rund.

Ostatecznie w I Turnieju o Puchar Fundacji”64” zwyciężył Tomasz Krasowski 7.0 p. przed Wiktorią Zapałowską, 7.0 i Sylwestrem Grabarczykiem 6.5 p. O kolejności w tabeli zadecydowała punktacja pomocnicza.

Najlepszym zawodnikiem z Morąga okazał się Kamil Kaczyński który z wynikiem 6.0 p. zajął piąte miejsce.

Należy zwrócić uwagę na rozpiętość wiekową uczestników, od 6 do 60+ lat, i chyba nie ma innej dyscypliny sportu gdzie na „równych prawach” rywalizują ze sobą tak rozległe kategorie wiekowe. I tutaj należy szczególnie pogratulować najmłodszemu zawodnikowi sześcioletniemu Leonowi Steckiewiczowi, który przez ponad 5 godzin zachował pełną koncentrację i wytrzymał trudy tak męczącej rywalizacji, co w tym wieku jest naprawdę wielkim osiągnięciem. Za swoją wytrwałość został uhonorowany specjalną statuetką.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w turnieju i zapraszamy już za miesiąc 25 lutego na epizod 2 cyklu ”Czas na Szachy w Morągu” tym razem będzie to turniej poświęcony pamięci Romana Kazimierczaka.