AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

KGW z Markowa ze wsparciem samorządu województwa

W ramach trzeciej edycji konkursu „Granty Marszałka dla Kół Gospodyń Wiejskich” w 2023 roku, organizowanego przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego Koło Gospodyń Wiejskich w Markowie „MARKOWE WARMIANKI” otrzymało 6395,98 zł dofinansowania na zwiększenie potencjału KGW w Markowie poprzez zakup wyposażenia do dalszego rozwoju.

Ideą inicjatywy jest promowanie działań z zakresu modernizacji terenów wiejskich poprzez wspieranie zadań wpływających na zwiększenie poziomu zaangażowania społeczności lokalnych w sołectwach na Warmii, Mazurach i Powiślu oraz budowanie silnego kapitału społecznego zgodnie z zapisami celu strategicznego „Mocne fundamenty” strategii rozwoju społeczno-gospodarczego województwa warmińsko-mazurskiego do roku 2030.

Środki mogą być przeznaczone na zakup wyposażenia umożliwiającego rozwój działalności kół gospodyń wiejskich (sprzęt AGD duży i mały, namioty, grille, garnki, naczynia i sztućce wielokrotnego użytku – możliwe do wyparzania, akcesoria ułatwiające pracę w kuchni i umożliwiające estetyczne podawanie potraw, ekspozytory do przetworów i innych produktów wytwarzanych przez koło gospodyń wiejskich), strojów ludowych, regionalnych lub innych umożliwiających prezentację kół gospodyń wiejskich.

W ramach konkursu „Granty Marszałka dla Kół Gospodyń Wiejskich” w 2023 roku wpłynęło 36 wniosków na łączną kwotę dofinansowania ponad 267 tys. zł.

Dofinansowano 20 zadań na łączną kwotę blisko 150 tys. zł.

(red./wwim/ fot. zdjęcie jest ilustracją do tekstu)

error: Nie kopiuj!!!