AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Konkurs Ofert na dofinansowanie realizacji zadania publicznego

Burmistrz Morąga ogłasza Konkurs Ofert na dofinansowanie realizacji zadania publicznego Gminy Morąg w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2022 r.

Zadanie będące przedmiotem Konkursu Ofert:
Prowadzenie profilaktycznej działalności informacyjnej, edukacyjnej oraz szkoleniowej w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii, w szczególności dla dzieci i młodzieży, w tym prowadzenie pozalekcyjnych zajęć sportowych, a także działań na rzecz dożywiania dzieci uczestniczących w pozalekcyjnych programach opiekuńczo — wychowawczych i socjoterapeutycznych.
Cele szczegółowe zadania:
1) Realizowanie, finansowanie, dofinansowywanie realizacji programów z zakresu profilaktyki uzależnień, w tym:
a) programów informacyjno-edukacyjnych,
b) programów środowiskowych,
c) programów rówieśniczych,
d) programów socjoterapeutycznych oraz innych programów zawierających elementy terapii,
e) programów adresowanych do tzw. „grup ryzyka”, m. in.: realizacja programów interwencyjnych na rzecz dzieci, młodzieży i rodzin z problemem alkoholowym,
f) programów alternatywnych z uwzględnieniem zajęć profilaktyczno – sportowych,
g) programów nowoczesnej profilaktyki zintegrowanej z zastosowaniem skutecznych strategii profilaktycznych oraz rozwiązań nowatorskich,
h) programów edukacyjnych dla rodziców i wychowawców.
2) Prowadzenie edukacji publicznej, także we współpracy z mediami publicznymi.
Organizowanie i udział w lokalnych i ogólnopolskich kampaniach, akcjach profilaktycznych.
3) Promocja zdrowego, bezpiecznego stylu życia, zdrowia psychicznego, poprzez organizowanie, finansowanie, dofinansowywanie różnego rodzaju imprez oraz wydarzeń społeczno-kulturalnych adresowanych do mieszkańców Gminy Morąg.
Zadanie może być realizowane, jeżeli będzie zawierać co najmniej trzy cele szczegółowe spośród wymienionych powyżej punktów lub podpunktów.

  1. Wysokość środków przeznaczonych na realizację zadania — 120.000 zł.
    II. Termin realizacji zadań
    Termin realizacji zadania: 04.03.2022 r. -16.12.2022 r.
    III. Warunki realizacji zadań
    1. Zadanie może realizować podmiot wymieniony w art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2015 r. o zdrowiu publicznym (Dz. U. z 2021 r. poz. 1956 ze zm.). Oferent nie może powierzyć realizacji zadania innemu podmiotowi.
    2. Oferent powinien dysponować odpowiednio doświadczoną, wykwalifikowaną kadrą do wykonania zadania.
    3. Uczestnikami zadania są mieszkańcy Gminy Morąg.
    4. Podstawą realizacji zadania będzie umowa z wybranymi oferentami.
    5. W przypadku przyznania podmiotowi dotacji w wysokości niższej niż oczekiwana, podmiot
    zobowiązany jest do korekty kosztorysu w odniesieniu do kwoty przyznanej dotacji lub może odstąpić od złożonej oferty.
    6. Uzyskana przez podmiot dotacja nie może być wykorzystywana na koszty nie związane z realizacją zadania publicznego, w tym:
    1) pokrycie deficytu zrealizowanych wcześniej przedsięwzięć,
    2) działalność gospodarczą podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego,
    3) udzielanie pomocy finansowej osobom fizycznym lub prawnym,
    4) działalność polityczną i religijną,
    5) pokrycie kosztów stałych zleceniobiorcy nie związanych z realizacją zadania publicznego, w tym wynagrodzenia osobowe (np. obsługa księgowa, informatyk, obsługa biurowa) i utrzymanie biura (np. opłaty czynszowe, abonamentowe, rachunki telefoniczne, koszty przejazdów, materiały biurowe, opłaty pocztowe), koszty osobowe etatowych pracowników składającego ofertę.
    7. Maksymalna kwota dofinansowania jednej godziny pracy (instruktora / nauczyciela) nie może być wyższa niż stawka określona w załączniku nr 7 do Ogłoszenia.
    8. Sprawozdanie z realizacji zadania należy złożyć w terminie 30 dni od daty zakończenia realizacji zadania określonej w umowie, do siedziby Zleceniodawcy (Urząd Miejski w Morągu ul. 11 Listopada 9, 14-300 Morąg) na druku stanowiącym załącznik nr 8 do niniejszego ogłoszenia.
    9. W związku z obowiązującym reżimem sanitarnym dotyczącym Sars-Cov-2 (COVID-19) realizator zobowiązany jest do przestrzegania wszelkich wymagań określonych przepisami powszechnie obowiązującego prawa dotyczących zapobiegania i zwalczania epidemii, w tym realizacji zadania w sposób uwzględniający wytyczne i zalecenia w tym zakresie, w szczególności Ministra Zdrowia i GIS.
    10. Koszty kwalifikowalne i niekwalifikowalne:
    1)Koszty ponoszone w związku z zadaniem realizowanym w ramach GPPiRPA oraz PN na 2022 są kwalifikowalne, jeżeli:
    a) są niezbędne do realizacji zadania oraz związane z realizacją zadania,
    b) są dokonane w sposób przejrzysty, racjonalny, konkurencyjny i efektywny, z zachowaniem zasady uzyskiwania najlepszych efektów z danych nakładów,
    c) są odpowiednio udokumentowane,
    d) są zgodne z przepisami prawa powszechnie obowiązującego.

2) Uzyskana przez podmiot dotacja nie może być wykorzystywana na koszty nie związane z realizacją zadania publicznego, w tym:
– pokrycie deficytu zrealizowanych wcześniej przedsięwzięć, działalność gospodarczą podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego,
– udzielanie pomocy finansowej osobom fizycznym lub prawnym,
– działalność polityczną i religijną,
– pokrycie kosztów stałych zleceniobiorcy nie związanych z realizacją zadania publicznego, w tym wynagrodzenia osobowe (np. obsługa księgowa, informatyk, obsługa biurowa) i utrzymanie biura (np. opłaty czynszowe, abonamentowe, rachunki telefoniczne, koszty przejazdów, materiały biurowe, opłaty pocztowe), koszty osobowe etatowych pracowników składającego ofertę.
3) Niedozwolone jest podwójne finansowanie wydatku, czyli zrefundowanie całkowite lub częściowe danego wydatku dwa razy (nawet jeśli finansowanie pochodzi z dwóch różnych źródeł).
4) Podczas oceny oferty, a także na każdym etapie realizacji zadania z zakresu zdrowia publicznego, oferent może zostać zobowiązany do przedstawienia potwierdzenia należytego szacowania kosztów wykazanych w ofercie. W tym celu oferent/realizator zadania powinien przedstawić wyliczenia/kalkulacje potwierdzające rynkowość cen uwzględnionych w kosztorysie.
IV. Postępowanie konkursowe oraz kryteria ocen ofert
Postępowanie konkursowe
1. Postępowanie konkursowe prowadzone będzie przez Komisję konkursową, powołaną przez Burmistrza Morąga.
2. Komisja w ramach konkursu ocenia oferty w skali od 1 do 18 punktów.
3. Komisja przygotowuje rekomendacje ofert wraz z określeniem wysokości dofinansowania i przedstawia je do akceptacji Burmistrzowi Morąga.
5. Decyzja Burmistrza Morąga stanowi podstawę do zawarcia umów z oferentami, których oferty zostały wyłonione w postępowaniu konkursowym. Kryteria oceny formalnej i merytorycznej ofert określone są w zał. Nr 6 do niniejszego ogłoszenia. Niespełnienie warunków formalnych wyklucza ofertę z dalszego postępowania konkursowego.
V. Miejsce i termin składania ofert
Kompletną ofertę wraz z wymaganymi załącznikami, należy złożyć w zamkniętej i odpowiednio opisanej kopercie w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Morągu, ul. 11 Listopada 9, 14-300 Morąg (pok. nr 30),
Ofertę wraz z wymaganymi załącznikami należy złożyć do dnia 23.02.2022 r. do godz. 12:00.
Oferta, która wpłynie po terminie nie będzie objęta procedurą konkursową.
O zachowaniu terminu decyduje data i godzina złożenia oferty.
Dodatkowych informacji na temat warunków i możliwości uzyskania dofinansowania udzielają pracownicy Biura Pełnomocnika Burmistrza ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Morągu, ul. Dworcowa 7, tel. 89 7572373

  1. Termin rozstrzygnięcia konkursu ofert.
    Rozstrzygnięcie konkursu ofert nastąpi w terminie do 01.03.2022 r.
    VII. Sposób i termin ogłoszenia wyników konkursu ofert
    Wyniki konkursu ofert zostaną ogłoszone w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Morągu oraz na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Morągu niezwłocznie, jednak nie później niż do 02.03.2022 r.
    VIII. Poziom i sposób obliczania minimalnego współfinansowania.
    Wymagany minimalny wkład finansowy w realizację zadania wynosi 10% wysokości dotacji (wkładem finansowym oferenta są: środki finansowe własne oraz środki finansowe z innych źródeł w tym: wpłaty i opłaty adresatów zadania publicznego, środki finansowe z innych źródeł publicznych w szczególności dotacje z budżetu państwa lub budżetu innej niż Gmina Morąg jednostki samorządu terytorialnego, funduszy celowych, środki z funduszy strukturalnych — o ile nie zachodzi podwójne finansowanie).
    IX. Wykaz dokumentów, które należy dołączyć do oferty:
    1) Szczegółowy harmonogram realizacji programu (załącznik nr 2),
    2) aktualny odpis z odpowiedniego rejestru lub inne dokumenty informujące o statusie prawnym podmiotu składającego ofertę i umocowanie osób go reprezentujących,
    3) aktualny statut oferenta (nie dotyczy parafii i innych kościelnych osób prawnych nieposiadających statutu organizacji pożytku publicznego),
    4) oświadczenie potwierdzające, że w stosunku do podmiotu składającego ofertę nie stwierdzono niezgodnego z przeznaczeniem wykorzystania środków finansowych (zał.nr 3),
    5) oświadczenie osoby uprawnionej do reprezentowania podmiotu składającego ofertę o niekaralności zakazem pełnienia funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi oraz niekaralności za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe (zał. nr 3),
    6) oświadczenie, że podmiot składający ofertę jest jedynym posiadaczem rachunku, na który zostaną przekazane środki i zobowiązaniu się oferenta do utrzymania ww. rachunku do chwili zaakceptowania rozliczenia tych środków pod względem finansowym i rzeczowym (zał. nr 3),
    7) oświadczenie osoby uprawnionej do reprezentowania podmiotu składającego ofertę wskazujące, że kwota środków przeznaczona zostanie na realizację zadania zgodnie z ofertą, i że w tym zakresie zadanie nie będzie finansowane z innych źródeł (zał. nr 3),
    8) oświadczenie o podatku VAT (zał. nr 4),
    9) oświadczenie o poufności danych (zał. nr 5).
    X. Burmistrz Morąga zastrzega sobie prawo do:
    1. Odwołania konkursu ofert przed upływem terminu składania ofert.
    2. Przedłużenia terminu składania ofert i terminu rozstrzygnięcia konkursu ofert.
  2. Sposób złożenia oferty i dokumentów
    1. Oferent jest zobowiązany do złożenia oferty zgodnie z Załącznikiem nr 1 do niniejszego ogłoszenia w terminie przewidzianym w ogłoszeniu konkursowym.
    2. Ofertę należy wypełnić poprawnie i w sposób czytelny.
    3. Oferta powinna być opatrzona pieczątką oferenta, złożona wraz z wymaganymi załącznikami w zamkniętej kopercie, na której muszą znajdować się informacje: nazwa i siedziba oferenta oraz dopisek: „Konkurs Ofert 2022 – Profilaktyka”.
    4. Oferta, która wpłynie po terminie nie będzie objęta procedurą konkursową.
    5. Złożenie oferty nie jest jednoznaczne z przyznaniem dofinansowania.
    6. Złożone oferty podlegają ocenie formalnej i merytorycznej.
    7. Oferta powinna być podpisana przez osobę(y) uprawnioną(e). Uprawnienie to powinno być udokumentowane stosowną uchwałą lub upoważnieniem właściwego organu lub zapisem w aktualnym odpowiednim rejestrze.
    8. Wszystkie złożone własnoręcznie podpisy muszą być czytelne.
    Dodatkowo: W przypadku, gdy ofertę podpisują osoby inne niż umocowane do reprezentacji zgodnie ze statutem oferenta, konieczne jest dołączenie pełnomocnictwa/upoważnienia do działania w imieniu oferenta wraz z wniesioną opłatą skarbową.
    XII. Odrzuceniu podlegają oferty:
    1. Złożone po terminie.
    2. Złożone na drukach innych niż wskazanych w niniejszym ogłoszeniu.
    3. Dotyczące zadania niezgodnego z ogłoszeniem konkursowym.
    4. Dotyczące zadania, które nie jest objęte działalnością statutową organizacji.
    5. Złożone przez podmiot nieuprawniony (inny niż określony w ogłoszeniu o konkursie).
    6. Niespełniające wymogu w zakresie wysokości wkładu finansowego podanego w ogłoszeniu.
    7. Podpisane niezgodnie ze sposobem reprezentacji określonym w statucie.
    8. Z innych powodów, o których mowa w ustawie o finansach publicznych i ustawie o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych.
    9. Niekompletne (np. brak załączników).

(Urząd Miejski w Morągu)

error: Nie kopiuj!!!