HALO MORĄG

Małdyty. Eliminacje gminne Turnieju „Młodzież Zapobiega Pożarom”

W dniu 20 marca 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Ireny Kwintowej w Szymonowie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Do konkursu przystąpiło 15 uczniów ze szkół podstawowych w Małdytach, Szymonowa i z Wielkiego Dworu. Konkurs ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego. Ze względu na tematykę Turnieju uczestnicy musieli wykazać się ogromną wiedzą m.in. z zakresu chemii, fizyki i pomocy medycznej. W wyniku rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy I-IV)

I miejsce – Amelia Marchlewicz SP Wielki Dwór

II miejsce – Jan Białucha SP Szymonowo

III miejsce – Lena Rybska SP Małdyty

II grupa wiekowa (Szkoły podstawowe klasy V-VIII)

I miejsce -Igor Dumański SP Szymonowo

II miejsce – Maja Szyszko SP Wielki Dwór

III miejsce – Nikola Słodownik SP Małdyty

Do eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej zakwalifikowali się Amelia Marchlewicz, Jan Białucha, Igor Dumański oraz Maja Szyszko.

Na zakończenie turnieju Wójt Gminy Małdyty pogratulował każdemu z uczestników i wraz z członkami jury uhonorował laureatów konkursu, otrzymali oni dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

(Gmina Małdyty)

 

error: Nie kopiuj!!!