Warmia i Mazury

mObywatel na ferie. Po prostu

Wraz z rozpoczęciem ferii zimowych startujemy z cyklem publikacji dotyczących przydanych rozwiązań, jakie znajdziemy w aplikacji mObywatel. W każdy poniedziałek będziemy przedstawiać kolejne funkcje aplikacji, które mogą okazać się przydatne podczas zimowego wypoczynku. Dostęp do cyfrowej wersji dokumentów i możliwość potwierdzenia uprawnień do zniżek np. do zakupu biletów czy wejściówek do muzeów czy teatrów to tylko niektóre udogodnienia, które oferuje mObywatel.

mObywatel w drodze

Wybierasz się na ferie samochodem? Przed podróżą należy sprawdzić nie tylko stan techniczny pojazdu, ale  także stan posiadanych punktów karnych. Kiedyś, żeby to zrobić trzeba było udać się na komisariat policji, a dziś wystarczyć posiadać bezpłatną aplikację mObywatel i sprawdzić to w dowolnym miejscu i o każdej porze. W aplikacji znajdują się m.in. mPrawo Jazdy, czyli cyfrowy odpowiednik tradycyjnej wersji dokumentu, mPojazd – dane z dowodu rejestracyjnego i karty pojazdu oraz aktualny stan punktów karnych.

mObywatel w pociągu

Nie jesteś kierowcą i podróżujesz transportem publicznym? mObywatel jest również dla Ciebie. W aplikacji znajdziesz swoją mLegitymację szkolną lub studencką, a także od 9 stycznia wydaną przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych legitymację emeryta i rencisty. Na ich podstawie potwierdzisz swoje uprawnienia do zakupu biletów z ulgą.

Jadąc pociągiem, konduktor często prosi Cię o pokazanie dowodu osobistego, legitymacji szkolnej, studenckiej czy emeryta. Włącz aplikację mObywatel i pokaż dokument uprawniający do zniżki. Po prostu. Szybko, bezpiecznie i wygodnie. Z mObywatelem te wszystkie dokumenty masz zawsze pod ręką.

mObywatel podczas spaceru

Czas ferii i odpoczynku sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu i obcowaniu z przyrodą. Niestety zdarza się, że podczas spaceru po lesie natrafimy na tzw. dzikie wysypiska śmieci. Z aplikacją mObywatel, kiedy tylko zauważysz jakieś zanieczyszczenie środowiska, możesz od razu interweniować w trosce o przyrodę. Poprzez zgłoszenie naruszenia środowiskowego poinformujesz odpowiednie służby o zagrożeniu. Warto pamiętać, że sam decydujesz czy chcesz być anonimowy czy udostępniasz swoje dane. Dzięki Twojej reakcji wspólnie zadbamy o krajobraz Polski.

mObywatel na wycieczce

Podczas ferii wielu z nas wybierze się wraz ze swoimi dziećmi lub wnukami, zwiedzić ciekawą wystawę w muzeum, obejrzeć najnowszy hit kinowy, czy spektakl teatralny. Przy kasie okazuje się, że dzieci zapomniały legitymacji szkolnych, dzięki którym można kupić bilety ze zniżką. Nic nie szkodzi – z pomocą przychodzi aplikacja mObywatel, w której znajdziemy nie tylko legitymację szkolną czy studencką, ale też upoważniającą do wielu zniżek Kartę Dużej Rodziny.

mObywatel dla aktywnych

Wielu z nas planuje aktywnie spędzić ferie. Bez względu na to czy masz zamiar wypożyczyć sprzęt narciarski czy, kiedy aura jest raczej wiosenna niż zimowa, rower, zwykle należy okazać swój dowód osobisty. Zamiast tego, po prostu uruchom aplikację mObywatel i pokaż swój cyfrowy dokument.

mObywatel w restauracji

Wiele restauracji i barów oferuje specjalne zniżki dla uczniów i studentów. Wyjmij z kieszeni  smartfon, uruchom aplikację mObywatel, pokaż legitymację szkolną lub studencką i skorzystaj ze zniżki. To takie proste!

Już dziś pobierz aplikację mObywatel na swój telefon i korzystaj z jej funkcji. Aplikację mObywatel można pobrać na systemy Android z Google Play lub iOS z App Store. Aby zacząć z niej korzystać, zaloguj się przez profil zaufany. Więcej informacji na: https://www.gov.pl/web/mobywatel

(Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie)

error: Nie kopiuj!!!