AktualnościHALO MORĄGKULTURA I SZTUKAWieści z ratusza

Morąg – małe miasto wielkich ludzi

MBP w Morągu zaprasza młodzież do udziału w projekcie fotograficznym organizowanym przez bibliotekę! Podczas tego przedsięwzięcia będziecie mieli okazję rozwijać swoje umiejętności fotograficzne pod okiem fotografa Huberta Kalinowskiego.

Ten nowy projekt jest kontynuacją wcześniejszych inicjatyw, takich jak „Książka żyje… Naprawdę!” i „Trochę kultury… z lektury”, które spotkały się z wielkim zainteresowaniem. Teraz nadszedł czas, aby skierować uwagę na architekturę naszego miasta i jego wyjątkowych mieszkańców.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 3 lipca 2023 roku o godzinie 17.00 w Sali Wielofunkcyjnej na parterze biblioteki.

Hubert Kalinowski – fotograf, będzie przewodnikiem i nauczycielem. Dzięki jego wsparciu będziecie mogli poszerzać swoją wiedzę na temat technik fotograficznych, kompozycji, oświetlenia, ale również obróbki graficznej zdjęć. Podczas zajęć będziecie eksplorować różne techniki fotomontażu, które pozwolą stworzyć niezwykłe obrazy łączące morąską architekturę z postaciami, które odegrały istotną rolę w naszej społeczności. Będziecie korzystać z zaawansowanych narzędzi komputerowych i oprogramowania do edycji zdjęć, aby stworzyć efektowne kompozycje.

Spotkania będą nie tylko skupiały się na technicznych aspektach fotografii i fotomontażu, ale także na badaniu historii Morąga i poznawaniu znanych morążan. Będziecie zgłębiać ich życie, osiągnięcia i wpływ, jakie mieli na naszą społeczność. Ta wymiana wiedzy i inspiracji pomoże tworzyć fotomontaże, które oddadzą zarówno piękno naszej architektury, jak i znaczenie tych postaci dla Morąga.

– Jesteśmy przekonani, że fotomontaże morąskiej architektury i znanych morążan będą doskonałą formą wyrażenia naszej lokalnej tożsamości i dumy. Będziemy mogli odkrywać różne sposoby ukazania naszego miasta i jego historii poprzez sztukę fotografii. Nie ma znaczenia, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z fotografią, czy masz już pewne doświadczenie – ten projekt jest dla wszystkich młodych entuzjastów obrazowania. Nie musisz posiadać drogiego sprzętu, aby wziąć udział w tych zajęciach. Wystarczy mieć ciekawość, pasję i chęć do nauki – zachęcają morąscy bibliotekarze.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

(MBP Morąg/red.)

error: Nie kopiuj!!!