AktualnościHALO MORĄGKULTURA I SZTUKAWieści z ratusza

Morąski Dom Kultury podsumował tegoroczne ferie

Morąski Dom Kultury przygotował na okres ferii zimowych ofertę bezpłatnych zajęć artystycznych i sportowych.

W kinie „Narie” odbywały się projekcje atrakcyjnych bajek i filmów animowanych dla dzieci i młodzieży tj. „Wyspa Puffinów. Nowi Przyjaciele”, „Ekipa z Dżungli”. Misja Ratunkowa”, „Pies i Robot”, „Akademia Pana Kleksa”.

Podczas zimowych wakacji odbyły się warsztaty teatralne. Dzieci tworzyły scenki zimowe oraz z „Akademii Pana Kleksa”, uczestniczyły w grach i zabawach twórczych.

Odbyły się także warsztaty wokalne, muzyczne oraz plastyczne. Na zajęciach plastycznych dzieci wykonywały prace w różnych technikach (kolaż, wydrapywanka) i zabrały je ze sobą jako pamiątkę z feryjnego spotkania.

Rozegrano również turniej szachowy „Jedenaste rozgrywki szachowe z cyklu Grand Prix o Puchar Burmistrza Morąga. Mimo, że to był „tradycyjny turniej cykliczny”, to tym razem skierowany był przede wszystkim do najmłodszych uczestników w związku z feriami zimowymi.

Dzieci bardzo chętnie grały w bilard oraz w darta. Byli też uczestnikami Zumby Kids.

Odbył się również zimowy obóz taneczny dla tancerzy zrzeszonych w Uczniowskim Klubie Sportowym „HIPNOTIC”. Były to super warsztaty, podczas których zawodniczki zdobywały nowe doświadczenia pod okiem znakomitych tancerzy.

Dzieci i młodzież chętnie spędzały czas ferii na terenie świetlic wiejskich administrowanych przez Morąski Dom Kultury.

(MDK)

error: Nie kopiuj!!!