AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Morąski szpital zakupił nowy aparat RTG

 – Jesteśmy na finiszu zakupu sprzętu medycznego  do  naszego szpitala, w ramach pozyskanych środków finansowych:  z programu „Poprawa jakości świadczeń medycznych poprzez doposażenie Szpitala Miejskiego w Morągu Sp. z o.o. w nowoczesny sprzęt oraz aparaturę medyczną i diagnostyczną” oraz  z Gminy Morąg. Dziękujemy Panu Burmistrzowi Tadeuszowi Sobierajskiemu i Radnym Gminy Morąg za wsparcie finansowe tego programu – mówi Ewa Michałowska, prezes spółki Szpital Miejski w Morągu. Jednym z zakupionych sprzętów jest nowy aparat RTG – WDM NEW ORIENTAL 1000, w pełni ucyfrowiony, na których już prowadzone są badania pacjentów.

Cechuje go nowoczesna konstrukcja oraz nowatorskie oprogramowanie umożliwiające pozyskiwanie i obróbkę obrazów RTG na najwyższym poziomie. Aparat posiada wydajny generator, konsolę dotykową, oraz wiele innych udogodnień umożliwiających szybszą i bezpieczną pracę. Jest w pełni zautomatyzowany.

– Zakupiony sprzęt umożliwia wykonanie nowych procedur np. wykonanie zdjęcia całego kręgosłupa, kości długich przy niskich dawkach promieniowania  co wpływa na lepszą  i dokładniejszą diagnostykę, a przede wszystkim gwarantuje bezpieczeństwo pacjentom. Rocznie w pracowni wykonywanych jest ponad 4800 zdjęć  – wyjaśnia Ewa Michałowska.

Koszt aparatu wyniósł 561 270 zł.  Przed montażem aparatu gruntownego remontu wymagały pomieszczenia pracowni RTG.

– Sukcesywnie będziemy Państwa informować jaki sprzęt pozyskał szpital dla zapewnienia jak najwyższej jakości diagnostycznej   leczonym  pacjentom – dodaje prezes E. Michałowska.

(red./fot. Szpital Miejski w Morągu)

error: Nie kopiuj!!!