AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

(Nie)bezpieczna zabawa zimą

Po śmiertelnym wypadku na Górce Szczęśliwickiej, gdzie 12-latek,w obecności rodzica, zjeżdżając z górki, uderzył w ławkę. Z urazem głowy został zabrany do szpitala, gdzie zmarł, napisali do naszej redakcji mieszkańcy zaniepokojeni tym tematem, którzy wskazują, że w naszym mieście są co najmniej 2 miejsca: między sklepem Textil i pomnikiem oraz za przychodnią Twoje Zdrowie, gdzie również na dole górki są ławki. Zapytaliśmy morąski magistrat, czy jest możliwość demontażu ławek w tych miejscach na czas zimy.

Oto jeden z listów, jaki  trafił do naszej redakcji:
Proszę poruszyć ten temat na swoim portalu bo jest naprawdę bardzo ważny. Problem jest tej natury że ławki które są postawione naprzeciwko tzw. górek są bardzo niebezpieczne, ponieważ dzieci zjeżdżając na sankach mogą w nie uderzyć bo są tak zamontowane że przebiegają przez zjazd. I bardzo niewiele brakuję do tragedii, a rodziców nie można obwiniać za tą sytuację . Po prostu te ławki są niefortunnie ustawione, a z tych górek dzieci zjeżdżają od bardzo dawna, kilkadziesiąt lat….
I tu nie są winne górki czy rodzice tylko miejsce montażu ławek. Czy musi dojść do tragedii, żeby  ktoś poszedł po rozum do głowy? Proszę tego tematu nie zostawić i być w obronię życia i zdrowia dzieci. Pozdrawiam

Pytaliśmy w Urzędzie Miejskim w Morągu, czy jest możliwość demontażu ławek w tych miejscach, aby w tym trudnym czasie pandemii umożliwić naszym najmłodszym mieszkańcom korzystanie z uroków zimy i zapobiec ewentualnej tragedii?

Odpowiedzi na naszego meila udzielił Burmistrz Morąga:

Odpowiadając na Pana e-mail z dnia 20.01.2021 r. dot. interwencji mieszkańców Morąga w sprawie usunięcia ławek, które są ustawione naprzeciwko górek wykorzystywanych przez dzieci do zjeżdżania na sankach (za sklepem „Textil Market” i za przychodnią „Twoje Zdrowie) uprzejmie informuję, że w miejscu wskazanym przez Pana za przychodnią „Twoje Zdrowie” nie zlokalizowano żadnej ławki kolidującej z miejscem na co dzień wykorzystywanym przez dzieci do zjeżdżania, natomiast za sklepem „Textil Market” znajduje się sześć takich ławek. Wspomniane ławki znajdują się przy ciągu spacerowym, który w połączeniu z pobliską zielenią pełni na co dzień funkcje wypoczynkowe, zwłaszcza dla starszych ludzi, którzy latem często wybierają te zacienione miejsce do spacerów i odpoczynku. W związku z powyższym informuję, iż Gmina Morąg nie będzie zmieniała lokalizacji przedmiotowych ławek i jednocześnie przypominam, że rodzice są tymi, na których spoczywają szczególne obowiązki nadzoru nad dziećmi, zwłaszcza w miejscach, które mogą zagrażać ich zdrowiu i życiu a niewątpliwie takim miejscem są wspomniane górki, które momentami są strome i nie powinny służyć jako tory saneczkowe – napisał Tadeusz Sobierajski, Burmistrz Morąga.

(red./fot. dw)

error: Nie kopiuj!!!