Warmia i Mazury

Nowy rok i nowe publikacje dla turystów

Wraz z początkiem nowego roku zaczynamy planować, gdzie w tym roku będziemy wypoczywać, jeśli tylko sytuacja pozwoli. Dostosowując do tej zmiennej sytuacji ofertę, nasz region przygotowuje się do sezonu letniego.

Pomocne w planowaniu wypoczynku na Warmii i Mazurach są nowe publikacje przygotowane z myślą o turystach.

Liczne przewodniki, foldery i mapy umożliwiają poznawanie atrakcji przyrodniczych i kulturowych, szlaków turystycznych, obiektów noclegowych i rekreacyjnych, możliwości różnych form wypoczynku. Dzięki korzystaniu z tych publikacji, każdy znajdzie w ofercie turystycznej regionu coś, co będzie odpowiadało zainteresowaniom i preferencjom jego i jego bliskich.

Bezpłatne wersje elektroniczne tych publikacji w wygodnym formacie PDF zostały udostępnione na regionalnym portalu turystycznym mazury.travel [https://mazury.travel/publikacje-i-przewodniki/]. Można je przeglądać online na komputerze, tablecie czy smartfonie lub pobrać na wybrane urządzenie. Szczególnie polecamy nowości, które zostały wydane w ostatnich tygodniach.

Pierwsza z nich to zaktualizowana wersja folderu „Atrakcje turystyczne Warmii i Mazur” [https://mazury.travel/wp-content/uploads/2021/02/Okladka_5mm_2020_druk-scalone-skompresowany.pdf]. Prezentuje on najciekawsze walory przyrodnicze, zabytki, szlaki turystyczne oraz imprezy kulturalne i rekreacyjne w regionie. Podpowiada, co szczególnie warto zobaczyć, które miejsca odwiedzić, jak zaplanować pobyt, by był najbardziej satysfakcjonujący.

Druga nowość to przewodnik „Szlak Kopernikowski w województwie warmińsko-mazurskim” [https://mazury.travel/wp-content/uploads/2021/01/Szlak_Kopernikowski_w_wojewodztwie_warminsko-mazurskim_net_PL.pdf]. Obszerne opracowanie opisuje krok po kroku przebieg dwóch wersji – drogowej i pieszej – szlaku turystycznego, który przebiega przez miejsca związane z życiem i pracą astronoma Mikołaja Kopernika, najsłynniejszego mieszkańca Warmii.

Ostatnią spośród nowych publikacji jest mapa „Obiekty kempingowe” [https://mazury.travel/wp-content/uploads/2021/01/Mazury-Travel_Obiekty_Kempingowe_Na_Warmii_i_Mazurach_Mapa.pdf.pdf], która prezentuje wszystkie skategoryzowane kempingi na Warmii i Mazurach. Każdy obiekt został szczegółowo opisany pod kątem położenia, dostępnego w nim wyposażenia oraz usług, z których turyści mogą skorzystać na jego terenie i w najbliższej okolicy.

Poza tym na portalu można znaleźć publikacje poświęcone m.in.: turystyce rodzinnej, całorocznej ofercie spa i wellness, szlakom rowerowym, drogowym i wodnym, atrakcjom historycznych i militarnym, najlepszym obiektom agroturystycznym.

Część publikacji jest dostępna także w wersjach obcojęzycznych: angielskiej, niemieckiej i rosyjskiej.

(wwim)

error: Nie kopiuj!!!