AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Nowy rozkład jazdy pociągów w regionie

W niedzielę, 14 czerwca nastąpią zmiany w rozkładzie jazdy pociągów w województwie warmińsko-mazurskim.

Na wyremontowanej niedawno linii Olsztyn – Szczytno – Pisz – Ełk pojawią się 2 dodatkowe pary pociągów, co znacząco poprawi ofertę POLREGIO na tej atrakcyjnej turystycznie trasie. Więcej połączeń pomiędzy Szczytnem a Ełkiem  ułatwi dostęp do miejscowości atrakcyjnych turystycznie, zwłaszcza w okresie zbliżających się wakacji.

Wiele pociągów będzie kursowało częściej. Zmiany, dotyczące godzin kursowania wynikają z potrzeb zgłaszanych przez podróżnych oraz z konieczności dostosowania się do przejazdu pociągów innych przewoźników, posiadających priorytet w konstruowaniu rozkładu jazdy. Aby uzyskać szczegółowe informacje o wszystkich zmianach zachęcamy do śledzenia rozkładu jazdy.

W związku z trwającymi pracami modernizacyjnymi na odcinkach Olsztyn – Gutkowo, POLREGIO będzie prowadziło na tej trasie autobusową komunikację zastępczą dla podróżnych jadących w kierunku Elbląga. Autobusy komunikacji zastępczej będą kursowały pomiędzy stacją Olsztyn Główny a stacją Gutkowo, skąd podróżni będą mogli już kontynuować podróż pociągiem. Rozkład jazdy został skonstruowany tak, aby pasażerowie POLREGIO jak najmniej odczuli skutki prowadzonych przez zarządcę infrastruktury prac remontowych.

Przejazd w autobusach komunikacji zastępczej, tak jak dotychczas, oznakowanych logo POLREGIO, będzie odbywał się na podstawie biletów kolejowych. W autobusach nie będzie możliwości przewozu rowerów i wózków. Prosimy pasażerów o dokładne zapoznanie się z rozkładem jazdy przed rozpoczęciem podróży. Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać pod numerem telefonu infolinii POLREGIO 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz na stronach internetowych: polregio.pl i portalpasazera.pl.

W województwie warmińsko-mazurskim przywrócono już niemal wszystkie połączenia wstrzymane okresowo z powodu pandemii. Odwołane pozostają jedynie pociągi kursujące pomiędzy Olsztynem a Portem Lotniczym w Szymanach.

(wwim)

error: Nie kopiuj!!!