AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Ograniczenie wizyty w MOPS Morąg

Z uwagi na wzmożony okres zachorowań na grypę, zalecane środki ostrożności w związku z pojawieniem się koronawirusa na terenie Polski , Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Morągu zwraca się do Klientów Ośrodka z uprzejmą prośbą o ograniczenie wizyt w urzędzie do spraw związanych z potrzebą osobistego kontaktu z merytorycznym pracownikiem.

Podania o udzielenie świadczeń z pomocy społecznej z  podaniem numeru telefonicznego,  ) można składać drogą elektroniczną ( sekretariat@ops-morag.pl ), telefonicznie jak również wrzucić do skrzynki, która znajduje się na korytarzu, na parterze w siedzibie MOPS).

Pracownik socjalny będzie kontaktował się z Państwem telefonicznie celem ustalenia daty i sposobu przeprowadzenia wywiadu środowiskowego oraz przygotowania  przez Klientów niezbędnych dokumentów  potwierdzających sytuację materialną i zdrowotną.

Poradnictwo socjalne i prawne ( w każdy czwartek w godz. od 8 do 14 ) również może być udzielane telefonicznie.

Prosi się osoby pobierające świadczenia w kasie MOPS o założenie kont osobistych.

Prosimy o zgłaszanie się jedynie w sprawach bardzo pilnych, wymagających bezpośredniego kontaktu z pracownikiem merytorycznym.

W sprawach z zakresu świadczeń rodzinnych, funduszu alimentacyjnego prosimy również o kontakt elektroniczny, telefoniczny (89 757 40-52,   89 757 82-58, 89 757 43 58) jak również poprzez przez bankowość elektroniczną i elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej (PUAP),

Wzory wniosków w sprawie zasiłku rodzinnego, świadczenia wychowawczego, „becikowego” , funduszu alimentacyjnego, świadczeń opiekuńczych i innych  znajdują się na stronie internetowej MOPS: www.morag.naszops.pl

Powyższe wnioski zostaną również wyłożone do  pobrania na korytarzu ( na parterze ) budynku MOPS.

Wypełniony wniosek oraz podania prosimy  umieszczać w oznakowanej skrzynce znajdującej się również na parterze budynku administracyjnego ( na korytarzu ) .

W dalszej kolejności pracownik Działu Świadczeń Rodzinnych będzie kontaktował się telefonicznie w sprawie ewentualnego uzupełnienia wniosku bądź poprosi pisemnie do dostarczenia brakujących dokumentów.

(MOPS Morąg/ fot. M. Winnicka)

error: Nie kopiuj!!!