Warmia i Mazury

Pierwszy akademicki budżet obywatelski na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie wprowadza budżet akademicki, który będzie działał na zasadzie budżetu obywatelskiego. Na inwestycje zgłoszone przez studentów i pracowników naukowych uczelnia zarezerwowała pół mln zł.

Rzecznik prasowy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie Łukasz Staniszewski poinformował PAP, że do 13 lutego uczelnia będzie przyjmowała projekty działań inwestycyjnych, które będą poddane potem pod głosowanie społeczności akademickiej. Dwa projekty, które uzyskają największą liczbę głosów zostaną zrealizowane. Wartość obu projektów to pół miliona złotych.

„To pierwsza edycja Otwartego Budżetu Akademickiego na naszej uczelni” – podkreślił Staniszewski.

Projekty, które będą brane pod uwagę muszą być projektami inwestycyjnymi, które da się zrealizować w bieżącym roku kalendarzowym. Tzw. projekty miękkie nie będą brane pod uwagę.

„Zgłaszane projekty powinny też gwarantować trwałość przez okres minimum 3 lat, być ogólnodostępne oraz uwzględniać kryterium gospodarności i przynosić korzyści społeczności akademickiej” – podał Staniszewski.

Każdy uprawniony (student lub pracownik UWM) może zgłosić jeden projekt. Głosowanie nad zgłoszonymi projektami będzie się odbywało od 1 do 7 marca. Zwycięskie projekty będą ogłoszone 10 marca. (PAP)

error: Nie kopiuj!!!