HALO MORĄG

Podejrzany o kradzież z włamaniem trafił w ręce policjantów z Posterunku Policji w Miłakowie

Policjanci Posterunku Policji w Miłakowie zatrzymali sprawcę kradzieży elementów instalacji elektrycznej. Mężczyzna włamał się do mieszkania poszkodowanego, wyważając drzwi wejściowe. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę (24.04.2023 r.) policjanci Komisariatu Policji w Miłakowie zostali poinformowani o kradzieży z włamaniem do domu mieszkalnego położonego w jednej z miejscowości na terenie gminy Miłakowo.

Natychmiast rozpoczęli prace nad ustaleniem sprawcy czynu. Zebrany materiał w sprawie wskazywał, że kradzieży z włamaniem mógł dokonać znany już policjantom za podobne występki 27 letni mieszkaniec gminy Miłakowo.

Mężczyzna już następnego dnia został zatrzymany przez funkcjonariuszy i przyznał się do zarzucanego mu czynu. Skradzione mienie udało się odzyskać w całości, które wkrótce powróci do właściciela. Dodatkowo policjanci złożyli wniosek o zastosowanie dozoru policji wobec podejrzanego.

Teraz 27 latek ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę nawet 10 lat pozbawienia wolności.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!