AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Podsumowanie interwencji strażaków w Wielkanocny weekend

W trakcie długiego weekendu związanego ze Świętami Wielkanocnymi strażacy powiatu ostródzkiego interweniowali łącznie 12 razy.

W niedzielę 31 marca strażacy otrzymali zgłoszenie o zauważeniu przez osoby postronne pływającego ciała człowieka w jeziorze Drwęckim. Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono, że w odległości około 20 m od brzegu znajdowało się ciało mężczyzny. Pod nadzorem Policji strażacy zabezpieczeni w ubrania do pracy w wodzie ewakuowali ciało na brzeg.

Tego samego dnia strażacy interweniowali w pobliżu śluzy przy ul. Mickiewicza. Tam zastali wycieńczonego bobra, który utknął i o własnych siłach nie był w stanie przedostać się przez jaz piętrzący wodę. Strażacy w ubraniach do pracy w wodzie przy asekuracji sprzętu do ratownictwa wysokościowego dotarli do przestraszonego zwierzęcia i przetransportowali je w bezpieczne miejsce przy użyciu klatki zorganizowanej przez osoby zgłaszające.

W poniedziałek 1 kwietnia przy w Małdytach doszło do potrącenia trzyosobowej rodziny przez kierującego samochodem osobowym typu bus. Strażacy wraz z ratownikami medycznymi przetransportowali poszkodowane osoby do karetki, a następnie zabezpieczyli lądowanie i start śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratowniczego.

Tuż po północy 2. kwietnia doszło do pożaru domu jednorodzinnego w miejscowości Samin (gmina Dąbrówno). Pożarem objęta była cała konstrukcja dachu. Strażacy podali wodę z trzech linii gaśniczych. Po ugaszeniu pożaru niezbędne były prace rozbiórkowe nadpalonych elementów domu. W zdarzeniu brało udział łącznie 10 zastępów z Komendy Powiatowej PSP w Ostródzie oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z Dąbrówna, Frygnowa, Marwałdu, Tułodziadu i Samina.

(KP PSP Ostróda/ fot. st.asp. Przemysław Żydaczek/ fot. KPP  Ostróda)

 

error: Nie kopiuj!!!