AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Podsumowanie okresu świątecznego na drogach

Za nami świąteczny weekend. Niestety doszło do jednego tragicznego w skutkach wypadku i trzynastu niegroźnych kolizji drogowych. Zatrzymano również pięciu nietrzeźwych kierujących oraz czterech kierujących z zakazem kierowania.

W sobotę (23.12.2023r.) w Miłakowie przy ul. Daszyńskiego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym volkswagenem. W wyniku sprawdzenia okazało się, że 52 letni mężczyzna posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami na okres 8 miesięcy. Policjanci sporządzili niezbędną dokumentację celem przekazania sprawy do sądu.

Również w sobotę (23.12.2023r.) na węźle Małdyty przy drodze krajowej S7 policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli 27 letnią kierującą osobowym audi. Podobnie jak w opisanej wyżej sytuacji, kobieta posiadała aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci po przygotowaniu niezbędnej dokumentacji dla sądu zwolnili zatrzymaną.

W niedzielę (24.12.2023r.) w Ostródzie przy ul. Grunwaldzkiej, kierujący renault 39 latek po tym jak utracił panowanie nad pojazdem zjechał z jezdni i uderzył w betonowy słup oświetleniowy. Bez wątpienia wpływ na czas reakcji mężczyzny miał jego stan nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność prawie 2 promili alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali sprawcy prawo jazdy. Po wykonaniu czynności mężczyznę zwolniono.

Tego samego dnia (24.12.2023r.) w miejscowości Bałcyny w gminie Ostróda policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 55 letniego kierującego samochodem audi. Mężczyzna zignorował orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do 2025r. Policjanci sporządzili niezbędną dokumentację celem jej przekazania do sądu.

Również w niedzielę (24.12.2023r.) w Ostródzie przy ul. Drwęckiej policjanci referatu ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 24 letniego kierującego citroenem. Mężczyzna wsiadł za kierownicę swojego samochodu pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Badanie wykazało obecność prawie jednego promila tej substancji w jego organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy a pojazd przekazano wskazanej osobie. Po wykonanych czynnościach kierującego zwolniono.

W niedzielny wieczór (24.12.2023r.) dyżurny ostródzkiej jednostki otrzymał zgłoszenie o tym, że w kierunku Ostródy od strony Elbląga drogą ekspresową S7 przemieszcza się samochód osobowy peugeot. Z opisu sytuacji wynikało, że kierujący może być nietrzeźwy. 54 latek zatrzymał swój pojazd na pasie awaryjnym w miejscowości Majdany Wielkie w gminie Miłomłyn. Dalszą jazdę uniemożliwili mu inni podróżujący tą samą trasą, którzy zabrali kluczyk od jego samochodu. Po przyjeździe patrolu policji mężczyzna zaprzeczył, że kierował samochodem. Mając powyższe na uwadze pobrano od niego krew do badań. On sam został zatrzymany w policyjnym areszcie. Mężczyzna usłyszał już zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Opisane zdarzenie będzie teraz przedmiotem policyjnego dochodzenia. Koniecznym będzie również powołanie biegłego w celu wykonania badań retrospekcyjnych. Sprawa swój finał znajdzie przed sądem.

W poniedziałek (25.12.2023 r.) po godzinie 20:00 oficer dyżurny ostródzkiej jednostki policji został powiadomiony o tym, że na wysokości miejscowości Piławki w gminie Miłomłyn na drodze serwisowej doszło do śmiertelnego potrącenia mężczyzny. Ofiarą okazał się 37 – letni mieszkaniec gminy Zalewo.

We wtorek (26.12.2023r.) w Morągu przy ul. Pomorskiej policjanci zatrzymali do kontroli 42 letniego kierującego porsche. Jak się okazało mężczyzna był pijany. Badanie wykazało obecność ponad dwóch promili w jego organizmie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Pojazd przekazano osobie wskazanej. Po wykonaniu czynności kierującego zwolniono do domu.

Również wczoraj (26.12.2023r.) w Łukcie przy ul. Słonecznej kierujący audi stracił panowanie nad pojazdem zjechał z jezdni i uderzył w przydrożną lampę uliczną po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Przekazane policjantom informacje doprowadziły do jednej z posesji na terenie miejscowości. Przy budynku ujawniono pojazd biorący w zdarzeniu. Policjanci dokonali zatrzymania 29-letniego mężczyzny. Badanie wykazało obecność ponad 3,5 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto mężczyzna posiada orzeczony przez sąd aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

Policjanci w okresie świątecznym skontrolowali łącznie 104 uczestników ruchu drogowego. Za popełnione wykroczenia nałożyli łącznie 14 mandatów karnych oraz zastosowali pouczenia wobec 23 uczestników ruchu drogowego. Skierowali również 6 wniosków o ukaranie do sądu. Przeprowadzili aż 554 kontroli trzeźwości ujawniając 5 nietrzeźwych kierujących.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!