Warmia i Mazury

Podsumowanie weekendu na drogach powiatu

W miniony weekend nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, jednak doszło do sześciu niegroźnych kolizji drogowych. Zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierujących oraz zatrzymano trzy prawa jazdy za rażące przekroczenie prędkości w ternie zabudowanym.

W piątek (05.05.2023 r.) policjanci ostródzkiej drogówki podczas dokonywania pomiaru prędkości w miejscowości Samin w gminie Dąbrówno zatrzymali kierowcę audi, który poruszał się z nadmierną prędkością. Policyjny miernik prędkości wskazał, że 41 latek jechał 101 km/h w obszarze zabudowanym z ograniczeniem do 50 km/h. Mężczyzna za swój pośpiech został przez funkcjonariuszy ukarany wysokim mandatem karnym w wysokości 1500 złotych i dopisaniem do jego konta aż 13 punktów karnych. Prawo jazdy zostało zatrzymane na okres trzech miesięcy.

Również w piątek w Ostródzie, policjanci ruchu drogowego pracowali na miejscu kolizji drogowej z udziałem rowerzysty i samochodu osobowego. 47 letni mężczyzna poruszający się rowerem, nie zachował bezpiecznej odległości od samochodu poprzedzającego. Cyklista nie zachowując bezpiecznej odległości najechał na tył osobowej dacii. Wobec rowerzysty policjanci zastosowali pouczenie.

W sobotę (06.05.2023 r.) policjanci Referatu Ruchu Drogowego, podczas służby z wykorzystaniem ręcznego miernika prędkości zatrzymali do kontroli drogowej 25 letniego mężczyznę kierującego samochodem osobowym marki audi. Mężczyzna poruszał się z prędkością 106 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość to 50 km/h. Kierowca stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Wobec mężczyzny funkcjonariusze nałożyli wysoki mandat karny w wysokości 1500 złotych oraz dopisaniem do jego konta 13 punktów karnych.

W niedzielę (07.05.2023 r.) w Ostródzie patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli rowerzystę, który wzbudził podejrzenia dotyczące stanu trzeźwości ze względu na styl jazdy. Jak się okazało 33 latek kierował będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność prawie półtora promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna ukarany został mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Tego samego dnia w jednej z miejscowości na terenie gminy Dąbrówno parol ruchu drogowego dokonał zatrzymania 55 letniego mężczyzny, kierującego ciągnikiem rolniczym znajdującego się w stanie nietrzeźwości. Badanie w tym przypadku wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Za popełnione wykroczenia w miniony weekend, policjanci nałożyli łącznie 93 mandaty karne oraz zastosowali pouczenia wobec 52 uczestników ruchu drogowego. Przeprowadzili aż 438 kontroli trzeźwości. Funkcjonariusze zatrzymali również 6 dowodów rejestracyjnych za stan techniczny pojazdów.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!