AktualnościWarmia i Mazury

Podsumowanie weekendu sylwestrowego na drogach powiatu

Pięciu nietrzeźwych kierujących, dachowanie pojazdu w miejscowości Lipowo oraz pościg ulicami Ostródy za nietrzeźwym kierującym to bilans sylwestrowego weekendu. Dodatkowo policjanci odnotowali trzy niegroźne kolizje drogowe.

W sobotę (31.12.23) w miejscowości Małdyty policjanci referatu ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 53-letnią kierującą samochodem marki volkswagen, która prowadziła swój samochód w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność prawie 1,5 promila alkoholu w jej organizmie. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy. Po wykonaniu czynności zwolniono.

W niedzielę (01.01.23) w miejscowości Lipowo w gminie 20-letni kierujący samochodem osobowym marki seat nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych w wyniku czego na łuku drogi w prawo stracił panowanie nad pojazdem, a następnie zjechał do przydrożnego rowu doprowadzając do wywrócenia się pojazdu. W wyniku zdarzenia kierujący nie doznał obrażeń ciała, natomiast podróżujące z nim dwie 18-letnie kobiety zostały przetransportowane do szpitala. W chwili zdarzenia kierujący był trzeźwy.

Również w niedzielę (01.01.23) w Ostródzie na ul. 11 Listopada policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli pojazd osobowy marki citroen, którego kierujący 34-letni mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność prawie 1 promila alkoholu w jego organizmie. Jego pojazd odholowano na policyjny parking, zatrzymano prawo jazdy. Kierującego po wykonanych czynnościach zwolniono.

Tego samego dnia w Miłomłynie na ul. Lawendowej policjanci zatrzymali do kontroli pojazd marki honda, którego 48-letni kierujący znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność prawie 1 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Pojazd przekazano osobie wskazanej za pokwitowaniem. Kierującego po wykonanych czynnościach zwolniono.

W niedzielę (01.01.23) w miejscowości Samborowo w gminie Ostróda policjanci referatu ruchu drogowego zatrzymali do kontroli pojazd osobowy marki skoda którego 31-letni kierujący znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Banie wykazało obecność niespełna 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. Pojazd przekazano osobie wskazanej za pokwitowaniem. Kierującego po wykonanych czynnościach zwolniono.

Do najbardziej niebezpiecznego zdarzenia w ruchu drogowym minionego weekendu doszło wczoraj wieczorem (01.01.22) na ulicach Ostródy. Patrol referatu ruchu drogowego ostródzkiej jednostki policji zgłosił dyżurnemu, że kierujący samochodem skoda nie zatrzymał się do kontroli w związku z czym podjęto pościg za wymienionym pojazdem. Brawurowa jazda 40-letniego mężczyzny zakończyła się uderzeniem w drzewo. To jednak nie był koniec. Kierujący po opuszczeniu pojazdu oddalił się w kierunku okolicznych zarośli. Po krótkim pościgu został obezwładniony i zatrzymany. W trakcie wykonywania czynności z jego udziałem okazało się, że bezpośrednią przyczyną tak nieodpowiedzialnego zachowania był spożyty alkohol. Badanie wykazało obecność ponad 1 promila alkoholu w organizmie zatrzymanego. Ponadto po sprawdzeniu policyjnych baz danych okazało się, że ma on cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!