HALO MORĄG

Policjanci odwiedzili wypoczywających harcerzy

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie kontrolują miejsca zorganizowanego wypoczynku. Przy tej okazji przedstawiciele obu służb rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wakacji.

Urokliwa przyroda i piękne jeziora w powiecie ostródzkim powodują, że każdego roku wielu młodych ludzi przyjeżdża tu na letni wypoczynek. Nad ich bezpieczeństwem czuwają różne służby. W ramach działań „Bezpieczne wakacje 2022” policjanci odwiedzają uczestników i organizatorów obozów, kolonii i półkolonii zorganizowanych na terenie powiatu ostródzkiego.

Przedstawiciele służb mundurowych przeprowadzają kontrole miejsc, w których wypoczywają najmłodsi. Ponadto spotykają się z dziećmi, aby rozmawiać z nimi o tym jak powinny się zachowywać w różnych sytuacjach i okolicznościach, by bezpiecznie spędzić wakacje.

Policjanci radzą jak zachowywać się w grupie, podczas groźnych zjawisk pogodowych, informują o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz mówią o szkodliwym działaniu środków psychoaktywnych i negatywnych skutkach kontaktu z tymi substancjami. Mundurowi zawsze też poruszają ważny temat dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Cel tych wszystkich spotkań jest jeden – przeciwdziałać różnym zagrożeniom, z którymi mogą spotkać się młodzi ludzie.

W ostatnim czasie policjanci kontrolowali bazę harcerską nad Jeziorem Ruda Woda. Wypoczywających harcerzy odwiedził Zastępca Komendanta Komisariatu w Morągu oraz dzielnicowy z Posterunku Policji w Małdytach.

Podczas wakacji ostródzcy policjanci skontrolowali już kilkadziesiąt miejsc letniego wypoczynku. Dotychczas nie stwierdzono żadnych zagrożeń, które mogłyby wpłynąć na bezpieczeństwo uczestników letniego wypoczynku. Ponadto nad jeziorami o bezpieczeństwo wypoczywających dbają policyjni wodniacy. To oni patrolują jeziora zwracając uwagę na zagrożenia i przypominając o zasadach bezpieczeństwa.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!