Warmia i Mazury

Policyjne podsumowanie weekendu na drogach regionu

Policjanci podsumowali miniony weekend. Na terenie naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Odnotowano 7 kolizji. Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, który najpierw zabrał samochód swojemu koledze a później staranował inne pojazdy.

Bezpieczeństwo na drodze jest jednym z głównych celów jakie stawiają przed sobą ostródzcy policjanci. Ilość lokalnych dróg w połączeniu z trzema głównymi trasami powoduje, że wśród setek kierowców, nadal są osoby naruszające przepisy prawne. Aby wyeliminować zagrożenie jakie stanowią tacy kierowcy, policjanci codziennie prowadzą kontrole na drogach powiatu.

W miniony weekend policjanci pracowali na miejscu 7 kolizji drogowych. Zatrzymali też nietrzeźwego kierującego. 21-latek najpierw zabrał koledze kluczyki do jego samochodu a potem wybrał się nim na przejażdżkę ulicami Ostródy. W niedzielę (21.03.2021r.) jadąc rano przez miasto uszkodził trzy inne pojazdy i samochód swojego kolegi. Nietrzeźwego 21- latka poruszającego się rozbitym oplem astrą zatrzymał patrol policji. Miał on prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. W poniedziałek (22.03.2021r.) mieszkaniec Ostródy usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz kradzieży pojazdu poprzez włamanie. Czeka go jeszcze wniosek do sądu za spowodowanie kolizji drogowych i kierowania bez uprawnień.

Synoptycy przewidują na najbliższe dni zmienne warunki pogodowe dlatego policjanci apelują o szczególną ostrożność i zdjęcie nogi z gazu. Śliska i mokra nawierzchnia dróg to ogromne wyzwanie dla kierowców. Lepiej zwolnić i dojechać do celu kilka minut później, niż narażać siebie i innych na niebezpieczne sytuacje na drodze.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!