AktualnościHALO MORĄG

„Postawmy Kubę Do Pionu 2020” 01 sierpnia

Zapraszamy do wzięcia udziału w biegu zorganizowanym przez  Stowarzyszenie LEŚNY CROSS na leczenie i rehabilitację Kuby Siepioła, który odbędzie się 1 sierpnia 2020 r. w godz. 6.00-18.00. Miejsce: Park na Zatorzu.

Komunikat organizatora:

Bieg 12 godzinny organizowany przez Stowarzyszenie LEŚNY CROSS oraz Fundację Dzieciom „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”. Biegamy od wschodu do zachodu słońca po malowniczej trasie prowadzącej ścieżkami zabytkowego parku dzięki uprzejmości i pomocy władz miasta Morąga.
Udział w biegu jest bezpłatny, jednak za wydanie numeru startowego prosimy o dobrowolną wpłatę do puszki na cel charytatywny, rehabilitację Jakuba Siepioła. Będziemy wdzięczni za okazane serce.
Serdecznie Zapraszamy!
Parę spraw technicznych odnośnie biegu. Start i meta każdego okrążenia będzie się znajdować w Parku na Zatorzu. Do imprezy można dołączyć w dowolnym momencie – między godziną 6 rano a 18 wieczorem. Jeżeli planujecie powalczyć o nagrodę, nastawcie się na długie bieganie przez całe 12 godzin ale można też zrobić tylko jedno okrążenie spacerkiem z rodziną i też będziecie sklasyfikowani i wesprzecie szczytny cel. Można też zrobić na przykład 5 okrążeń, pójść coś zjeść i ponownie wrócić na trasę. Jest tylko jedna zasada, żeby po każdym okrążeniu upewnić się, że osoby odpowiedzialne za pomiar czasu odhaczyły nam przebiegnięte okrążenie, a także planując przerwę musicie powiadomić obsługę, że schodzicie na przerwę, a wracając, że wracacie na trasę.
Wydawanie numerów startowych rozpocznie się 20 minut przed startem imprezy i będzie trwać do 17.30 – po tej godzinie już nikogo nie wypuszczamy na trasę.
Dla wszystkich zawodników, którzy ukończą chociaż jedno okrążenie przygotujemy dyplomy a na najlepszych zawodników w kategorii kobiet i mężczyzn będą czekać puchary.
Uroczyste zakończenie imprezy planujemy około godziny 18.30.
Gorąco zapraszamy i prosimy o udostępnianie informacji o tym wydarzeniu, a także o zbiórce charytatywnej na rehabilitację Jakuba Siepioła
Kuba jest wcześniakiem z 33 tygodnia ciąży. Urodził się w ciężkiej zamartwicy otrzymując 0 punktów w skali Apgar. Lekarze nie dawali mu większych szans, ale ogromna chęć życia sprawiła, że Kubuś przetrwał trudny start i pokonał m.in. posocznicę, niedokrwistość (kilkakrotnie przetaczano mu krew), wylewy do mózgu I i II stopnia, retinopatię wcześniaczą II/III stopień (wykonano 2 laseroterapie), dysplazję lewego bioderka oraz niedosłuch. Wydawałoby się, że Kubuś wyszedł obronną ręką z wcześniactwa. Jednak niedotlenienie okołoporodowe i retinopatia wcześniacza pozostawiły po sobie ślad. U Kubusia zdiagnozowano mózgowe porażenie dziecięce pod postacią czterokończynowego niedowładu spastycznego oraz obustronne uszkodzenie nerwów wzrokowych. W związku z tym Kuba wymaga intensywnej rehabilitacji ruchowej i wzrokowej.
Jeżeli chcecie pomóc to w każdej chwili można dokonać wpłaty na konto:
FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”
UL. ŁOMIAŃSKA 5, 01-685 WARSZAWA
ALIOR BANK S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
TYTUŁEM: 10461 SIEPIOŁA JAKUB – DAROWIZNA NA POMOC I OCHRONĘ ZDROWIA

(red./org.)

error: Nie kopiuj!!!